Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony ardent,highroller
Autor Wiadomość
serhij Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 117
Reputacja: 5
Gdańsk
RE: Opony ardent,highroller
Ardent fo bardzo dobra, uniwersalna opona. Oczywiście jak każda rzecz, która jest do wszystkiego w niczym nie jest genialna, ale do typowego pomykania po szlakach wydaje się być bardzo fajnym wyborem. Taki Nobby Nick, tylko nieco mniejsze opory toczenia. Nie mogę się też zgodzić z tym, że jest jakoś nadzwyczajnie delikatna - gdy używałem dętek dawałem do nich ciśnienie 2.0bar i nie miałem najmniejszych problemów ze snake'ami (a w zeszłym sezonie poza regularną jazdą w Trójmieście używałem ich też w Gardzie, Izerach i Beskidzie Śląsko-Żywieckim z uwzględnieniem jazdy po trasach ET w Świeradowie i Brennej z 2009 i 2010). Staram się nie jeździć jak wór ziemniaków, ważę ok. 80kg, więc ostatecznie myślę, że 2.5-3.5bara to absolutnie przesada.
Od kilku tygodni mam też HighRoller 2.35 - opory toczenia sporo większe, ale trakcja naprawdę super, nawet na sypkim piasku. O zachowaniu opon w błocie niewiele mogę powiedzieć, bo od dawna u nas nie padało.
Ciekawostką jest, że Ardent 2.25 ma wyraźnie większy balon niż HighRoller 2.35 (Ardent 55-58mm, HighRoller 52mm), oczywiście zakładane na taką samą obręcz.

http://picasaweb.google.pl/akomarnicki/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2011 14:07 przez serhij.)
05.05.2011 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
Ja nie wiem co Wy w tym ardencie widzicie... W porównaniu do np Conti Vertical przegrywa wg mnie z kretesem.
06.05.2011 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
serhij Offline
Rozmowny
**

Gdańsk
Widać kwestia osobistych preferencji, miałem Verticale Pro 2.3 przez jakiś czas i żeby było śmieszniej odwrotnie niż u Ciebie to continentale zupełnie mnie nie powaliły na kolana....

06.05.2011 16:27
IvanMTB Niedostępny
żonaty singiel

Liczba postów: 1,607
Reputacja: 8
Coventry UK / Gdynia
Klaniam,

Ardent 2.4, wielkokichowy, zgettowany.

Bardzo fajny papec, ale nie na bloto.

Zobacze jak bedzie sobie radzil na kamulcach, to zdam relacje.

Co zasie tyczy opon Conti w teren to tez jakos nie sprawiaja, iz mi pompa przyspiesza... Kwestia preferencji Smile
Co innego szosowe paputki. Bardzom byl z nich zawsze zadowolony.

Szacunek...
I.

...tylko prawdziwi twardziele pierdzą i kichają podczas sikania...
06.05.2011 21:26
Matek Offline
matek1515

Liczba postów: 902
Reputacja: 11
Bukowina Tatrzanska
a nie jeździł ktoś z was na minionie z tyłu??

Nie ma deszczu... nie ma enduro.

http://matek1515.pinkbike.com/
http://picasaweb.google.pl/matek1515/HDR#
http://www.youtube.com/user/matek15151515

Ibis Mojo Hd/fox 36 rc2/fox rc4
Commencal v3,fox 40 rc2/elka
06.05.2011 21:28
tymoch Offline
"Kapitan Snuja" EMTB.PL

Liczba postów: 1,406
Reputacja: 22
Wrocław
Ano ja jeździłem i jeżdżę. Wcześniej ja wersji tylnej, a teraz na tył zapodałem przednią i śmigam na zestawie F/F i jest super, po zakrętach zasuwam jak po szynach, a pod górę nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w stosunku do zestawu R/F.

edit: wszystkie spostrzeżenia dotyczą mieszanki 60a maxxpro i ścianki 1ply.

"Jeśli chodzi o twentyninery, to można powiedzieć, że jestem jaroszem..."*
*jadam tylko te zielone podgrzane do 66°

http://www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.05.2011 23:19 przez tymoch.)
06.05.2011 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,411
Reputacja: 74
Katowice
Jeśli chodzi o Miniony, to obawiałbym się jedynie o opory toczenia, bo to jest ich najsłabsza strona. Do przyczepności raczej ciężko się przyczepić.

1enduro.pl
07.05.2011 09:11
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

Liczba postów: 7,997
Reputacja: 45
-
(05.05.2011 14:05)serhij napisał(a):  Ardent fo bardzo dobra, uniwersalna opona. Taki Nobby Nick, tylko nieco mniejsze opory toczenia.
NN jest oponą dużo agresywniejszą, lżejszą,
(droższą itp.)
07.05.2011 16:48
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,411
Reputacja: 74
Katowice
(07.05.2011 16:48)Jerzy_MTB napisał(a):  
(05.05.2011 14:05)serhij napisał(a):  Ardent fo bardzo dobra, uniwersalna opona. Taki Nobby Nick, tylko nieco mniejsze opory toczenia.
NN jest oponą dużo agresywniejszą, lżejszą,
(droższą itp.)

Prawda, Ardent nie jest odpowiednikiem NN. W jednym rowerze mam Ardenty, w drugim NN, więc mam bezpośrednie porównanie i Schwalbe lepiej spisują się w błocie, śniegu itp. Opory moim zdaniem podobne, za to Maxxisy są dużo trwalsze (zarówno jeśli chodzi o bieżnik, jak i ścianki).

Jako całościowy pakiet, uważam, że to jednak Ardenty mają lepszy zestaw cech pod kątem enduro.

1enduro.pl
07.05.2011 17:55
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

-
(07.05.2011 17:55)Wooyek napisał(a):  Prawda, Ardent nie jest odpowiednikiem NN. W jednym rowerze mam Ardenty, w drugim NN, więc mam bezpośrednie porównanie i Schwalbe lepiej spisują się w błocie, śniegu itp. Opory moim zdaniem podobne, za to Maxxisy są dużo trwalsze (zarówno jeśli chodzi o bieżnik, jak i ścianki).
zgadzam sięCool
generalnie NN to opony bardziej wyścigowe
07.05.2011 18:02
serhij Offline
Rozmowny
**

Gdańsk
A ja bym bronił swojego porównania. Wśród produktów Maxxis'a Adrent robi za oponę uniwersalną, podobniej jak NN u Schwalbe. Zgoda, że NN lepiej radzi sobie w błocie, za to Ardent łatwiej idzie po piasku, ale trudno się dziwić - w końcu to kompletnie inny bieżnik, sporo płytszy i zupełnie inne kształty kostek. Racingowość NN wydaje mi się iluzoryczna - są tylko lekkie, ale na maraton bym ich nie zabrał (chyba, że w koszmarne błocko jako kompromis między masą a przyczepnością), Ardent toczy się wyraźnie lżej i przy "średnich" warunkach sprawuje się bardzo "wyścigowo" :-)

07.05.2011 20:13
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

-
(07.05.2011 20:13)serhij napisał(a):  A ja bym bronił swojego porównania. Wśród produktów Maxxis'a Adrent robi za oponę uniwersalną, podobniej jak NN u Schwalbe. Zgoda, że NN lepiej radzi sobie w błocie, za to Ardent łatwiej idzie po piasku, ale trudno się dziwić - w końcu to kompletnie inny bieżnik, sporo płytszy i zupełnie inne kształty kostek. Racingowość NN wydaje mi się iluzoryczna - są tylko lekkie, ale na maraton bym ich nie zabrał (chyba, że w koszmarne błocko jako kompromis między masą a przyczepnością), Ardent toczy się wyraźnie lżej i przy "średnich" warunkach sprawuje się bardzo "wyścigowo" :-)
z pierwszą częścią tej wypowiedzi można się poniekąd zgodzić..Smile

ale z drugą nie do końca
07.05.2011 20:47
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,508
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
Oglądam stronę Maxxisa i takie wnioski mi się nasuwają: w DH na polskiej scenie DH i pewnie nie tylko zrobiły furorę, natomiast MZ mają trochę mały wybór szerokich opon poniżej 1 kg,
-Ardent niby uniwersalna ale chyba wolałbym trochę większe klocki środkiem i może ciut gęściej.
- Minion F tylko zwijane wersje są w miarę lekkie i tu mnie ciekawi cena i dostępność w Polsce?
niby pomiędzy nimi jest:
- Advantage ale boczne klocki w Ardencie wyglądają agresywniej i pewnie dlatego Ardent zdobył większą popularność niż Advantage.

Poprawcie mnie jeżeli jakieś pominąłem, chodzi mi oczywiście o opony w rozmiarze 2,4/2,5.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2011 21:53 przez Rzaq.)
07.05.2011 21:51
pastaga Offline
51

Liczba postów: 1,411
Reputacja: 9
Racibórz
Widział ktoś gdzie można zanabyć Miniony 2.5" Single Ply? Jestem praktycznie zdecydowany na Miniony ale wersja 2.35 ma szerokość mikrą natomiast 2.5 występuje najczęściej jako 2 Ply i waży sporo. Te w wersji 2.5 1 ply mogły by być kompromisem.

GT Force 1.0, 180/150
07.05.2011 21:59
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Kraków/Cypel Buraczkowy
(07.05.2011 21:59)pastaga napisał(a):  Widział ktoś gdzie można zanabyć Miniony 2.5" Single Ply? Jestem praktycznie zdecydowany na Miniony ale wersja 2.35 ma szerokość mikrą natomiast 2.5 występuje najczęściej jako 2 Ply i waży sporo. Te w wersji 2.5 1 ply mogły by być kompromisem.

I do tego jeszcze 42a na przód, a najlepiej 50a Tongue
07.05.2011 22:04
pastaga Offline
51

Racibórz
Test Minionów w wersji, która mnie interesuje:
http://www.pinkbike.com/news/maxxis-mini...-2010.html

GT Force 1.0, 180/150
07.05.2011 22:55
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Kraków/Cypel Buraczkowy
(07.05.2011 22:55)pastaga napisał(a):  Test Minionów w wersji, która mnie interesuje:
http://www.pinkbike.com/news/maxxis-mini...-2010.html

I co tak w skrócie z tego testu można się dowiedzieć? jak z oporami toczenia?
07.05.2011 23:12
pastaga Offline
51

Racibórz
W skrócie to ten test przekonuje mnie do tych opon Smile Wspominają, że mieszanka 60A zrównoważa opory toczenia z trzymaniem ale niby nie bardziej niż 60A w oplocie DH (jeśli dobrze rozumiem). No i, że niby mieszanka 3C zauważalnie podniosła by opory toczenia w All Moutainowym rowerze, no i pytanie co dla Ciebie ważniejsze jest - opory toczenia czy trzymanie na downhillu?

GT Force 1.0, 180/150
07.05.2011 23:28
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Kraków/Cypel Buraczkowy
(07.05.2011 23:28)pastaga napisał(a):  W skrócie to ten test przekonuje mnie do tych opon Smile Wspominają, że mieszanka 60A zrównoważa opory toczenia z trzymaniem ale niby nie bardziej niż 60A w oplocie DH (jeśli dobrze rozumiem). No i, że niby mieszanka 3C zauważalnie podniosła by opory toczenia w All Moutainowym rowerze, no i pytanie co dla Ciebie ważniejsze jest - opory toczenia czy trzymanie na downhillu?

Nie bardzo rozumiem to co napisałeś, na pewno mieszanka 60z jest jakimś kompromisem między trzymaniem a oporami toczenia, 2Ply zwiększa opory tu nie ma wątpliwości, jeżeli chodzi o porównanie 60a do 3C to wszystko zależy jakie mieszanki zastosowali w 3C, jeżeli podstawa to 70a środek 60a a boki 42a (jest to gdzieś podane? bo nie znalazłem) to możliwe że opory trochę się zwiększą ale na pewno zdecydowanie bliżej im będzie do 60a niż do 42a.
Odnośnie 3C, dla Schwalbe znalazłem takie coś:
http://www.schwalbe.de/language/ebooks/p....html#/17/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2011 00:11 przez Rzaq.)
07.05.2011 23:56
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

-
(07.05.2011 23:56)Rzaq napisał(a):  Nie bardzo rozumiem to co napisałeś, na pewno mieszanka 60z jest jakimś kompromisem między trzymaniem a oporami toczenia, 2Ply zwiększa opory tu nie ma wątpliwości, jeżeli chodzi o porównanie 60a do 3C to wszystko zależy jakie mieszanki zastosowali w 3C, jeżeli podstawa to 70a środek 60a a boki 42a (jest to gdzieś podane? bo nie znalazłem) to możliwe że opory trochę się zwiększą ale na pewno zdecydowanie bliżej im będzie do 60a niż do 42a.
jest szansa że nawet mogą być mniejsze
08.05.2011 07:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości