Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ENDURO ME - polski film o enduro
Autor Wiadomość
Wujek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 341
Reputacja: 13
Kraków/Rabka
RE: ENDURO ME - polski film o enduro
(28.06.2011 22:32)Wujekdodh napisał(a):  Z ciekawym montażem powiadasz.... szkoda tylko, że przez bite pięć minut nie dzieje się w nim NIC ciekawego. Nie samym montażem człowiek żyje.

To fakt, ale wiesz to chodzi o klimat Smile

Zdjęcie avatara: carlos40i4

http://www.trzymetrypuchu.pl
http://www.puremag.net/
28.06.2011 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TomekDebiec Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,521
Reputacja: 27
Chrzanów (często w Krk, Kato, B-B)
(28.06.2011 22:37)Wujek napisał(a):  
(28.06.2011 22:32)Wujekdodh napisał(a):  Z ciekawym montażem powiadasz.... szkoda tylko, że przez bite pięć minut nie dzieje się w nim NIC ciekawego. Nie samym montażem człowiek żyje.

To fakt, ale wiesz to chodzi o klimat Smile

Ja mam na ten temat takie zdanie, że klimat jest ważny, ale nie można przeginać z pokazywaniem "obrazków", które go budują i jednocześnie nie mają żadnej treści.
My chcemy przede wszystkim, żeby finalny film o czymś opowiadał, do tego ładne zdjęcia i jako taka jazda i powinno się to dać obejrzeć Big Grin

PURE - FREERIDE ONLINE MAGAZINE

Wydawnictwo QUERCUS
Film "ENDURO ME"
29.06.2011 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,298

HEj,

Wszytko fajnie. Ale dzisiejsze filmy czy to bajkerskie czy snow nie maja juz partsow Lajfsajlowych...A to fajne uzupelnienie jest zajawki. Stare filmy forum'a oprocz tresci czysto "smigajacej" mialy takie partsy. Lajfstajl,najebki,budowanie bajkow po garazach, aftery po ET ...to wazna czesc kultury freestajlowej.

Z mojej perespetywy bajkersko-snowboardowej - szeroo pojety lajfstajl jest mega wazna czescia zajawki.
W filmach zazwyczaj jest tylko mega czad na zjazdach,swietne kadry,fotosy...ale to tylko czesc zycia.

Enduro me...jak dla mnie to film o Was,o Nas ,o Tobie i o Mnie...o zajawie na zycie enduro....Lajfstajl oprocz czystej jazdy jest wazna czescia tego wszystkiego co nas otacza...
Moze bredze...moze.A fajnie by bylo w takiej produkcji jak Wasza spojrzeć na temat bardziej "szeroko" ot tak zalozyc rybie oko i oprocz standardowej 50 tki wrzucic w kadr cos wiecj,cos co nie miesci sie zazwyczaj w standardowym ujeciu...

Wiesz,nie chodzi mi o to aby pokazywac kolesi co stoja przed lustrem i ustawiaja sobie czapke foxa na glowie przez 5 minut...ale o pokazanie Enduro jako sciezki zycia dla wielu...W szerszym ujeciu...

Dla mnie Enduro (szeroko pojete...) to nie tylko czysta jazda na pelnej ŁUBUDUBU z widokiem Tatr w tle...Dla mnie Enduro to ujebana korba,bloto na ryjku,odwiedziny kumpli w szpitalu po dzwonie i dlugie godziny spedzone w garazu przy oblesnej flaszce sofii serwisujac bajka.

Pieknie sfoconych filmow jest sporo- raczej nie przebijecie forma lajfcycles itd ... Ale przebic je mozecie TRESCIA !

a wiec Kyrie Elejson...I nie zapominajcie ze Poldon to nie sloneczna California...ani elegancja Francja! heheh. Pokazcie Enduro po polsku bez podrobek tanich....

Ps .Pozdrow Kostka (michur RED BULL)

peace
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2011 08:22 przez k.m..)
29.06.2011 08:11
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,640
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
@Misfit, dobrze prawisz Cool

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
29.06.2011 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pil Offline
Super Moderator

Liczba postów: 1,466
Reputacja: 8
Łódź/Coventry
(29.06.2011 08:11)Kapitan Misfit napisał(a):  Wszytko fajnie. Ale dzisiejsze filmy czy to bajkerskie czy snow nie maja juz partsow Lajfsajlowych...A to fajne uzupelnienie jest zajawki.

Chyba jednak co kto lubi, bo ja zdecydowanie obejdę się bez wstawek przy lustrze ;-) Zawsze mierziły mnie takie dodatki w filmach (ten cały lifestyle to też jedna z głównych rzeczy, które odstraszyły mnie od snowboardu ;P) i zdecydowanie nastawiam się na dobre ujęcia fajnych, znanych mi miejsc do jazdy w Polsce. A z takich lokalnych smaczków całkowicie wystarczy mi radość TeDe po czystym przejechaniu rynny Big Grin

Nonsense is better than no sense at all.
ET#26
29.06.2011 09:22
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,750
Reputacja: 17
Kraków
(29.06.2011 09:22)pil napisał(a):  Chyba jednak co kto lubi, bo ja zdecydowanie obejdę się bez wstawek przy lustrze ;-) Zawsze mierziły mnie takie dodatki w filmach (ten cały lifestyle to też jedna z głównych rzeczy, które odstraszyły mnie od snowboardu ;P) i zdecydowanie nastawiam się na dobre ujęcia fajnych, znanych mi miejsc do jazdy w Polsce. A z takich lokalnych smaczków całkowicie wystarczy mi radość TeDe po czystym przejechaniu rynny Big Grin

O to to!
Z całym szacunkiem dla obu uberjeźdzców, ale jakoś nie bardzo pragnąłbym oglądać jak przez pół filmiku parzą kawę (jak to w filmikach w innym dziale bywa), czy robią coś innego równie lub bardziej wysublimowanego Smile
29.06.2011 09:42
stiken Offline
Gaduła

Liczba postów: 985
Reputacja: 12
Katowice
Misfit - piłeś? Wink Bardzo fajny tekst...

Pil, mnie też się w snołbordzie nie podoba obecna poza i ten owczy pęd za lansem...
Co w ogóle nie odstraszyło mnie od tego sportu. Wspomnienia cudownych lat mnie niosą (zwłaszcza jak patrzę na tą emo-fristajl młodzież w kolejkach pod wyciągami Smile)
Nie zapomnę hardkorowych wypraw na zawody (np. 10 km z buta, na ciężkim kacu, a potem jazda - tytuł - dyplom, i znów najebka); samotnych, pełnych wkurwienia chwil gdzieś w górach, z deską na plecach i śniegiem po pachy, a potem niesamowitej radości z jazdy; wybitych zębów po lądowaniach na niezbadanych wcześniej miejscówkach i wielu, wielu innych absurdalnych, śmiesznych lub groźnych akcji... Teraz jeżdżę zupełnie sam, staram się trzymać z dala od tras i trendów... To też lifestyle, ino w troszkę bardziej oldskulowym stylu, poza aktualnym mejnstrimem. Zajawka, której nie da się wyrzucić z życia... Myślę, że Misfitowi chodzi o takie właśnie, między innymi, podejście do sportu ...

"Najgorsze ch... na allegro są zawsze ze Śląska!"
Licytująca, "Historia pewnej aukcji" by Uzurpator
29.06.2011 09:52
Wujek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 341
Reputacja: 13
Kraków/Rabka
Co do lansu lajfstaju itp
wg mnie film nie powinien być skierowany wyłącznie do Enduro Braci, tylko też pokazania Enduro w szerszym gronie. Nie chciałbym aby była tylko jazda, ale też pokazanie że Tomek i Braian to też "normalni" ludzie,mający rodziny a nie tylko od rana do wieczora napingalają po górach.
W niektórych produkcjach snowb/ski sa takie wstawki o parzeniu herbaty rano, przygotowaniu sprzętu, czy wybieganiu w jednej ręce z dzieciakiem małym a w drugiej z dechą Wink.

A.

Zdjęcie avatara: carlos40i4

http://www.trzymetrypuchu.pl
http://www.puremag.net/
29.06.2011 11:04
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,298

"pokazanie że Tomek i Braian to też "normalni" ludzie,mający rodziny a nie tylko od rana do wieczora napingalają po górach.
W niektórych produkcjach snowb/ski sa takie wstawki o parzeniu herbaty rano, przygotowaniu sprzętu, czy wybieganiu w jednej ręce z dzieciakiem małym a w drugiej z dechą "

Ja jestem oldschoolowcem. Jezdze na 8mce w bajku a deske mam lukasa hoffmana suprateam...NA ktorej jest napisane "MAKE YOUR OWN MARK "

Całe zycie chcialem miec garaz w ktorym urzadze sobie miejsce - raj na ziemi. Gdzie slucham muzyczki,pale lolka i notorycznie rozkrecam i skrecam bajka. I mam . I to jest duza czesc bajkingu dla mnie. Enduro.

Do Panow filmowcow...

Polecam FILM snow DECEMBER. To jest wlasnie klimat produkcji, ktora bym, chcial zobaczyc w waszym Dziele.

I wiecie co...Lajfstajl to te wszystkie minuty spedzone na wypychu bajka pod gore...Lajfstajl to potem te wszystkie minuty spedzone nad zimnym bronkiem i dyskusjami na temat lini ktora sie zrobilo...Lajfstajl to to ze komus sie chce jechac 250 km po mostek do bajka w piatkowa noc po pracy aby rano w sobote zameldowac sie z nowa geometria na parkingu w Gorcach...

lajfstajl to to forum i Wy...

Moze ŁUBUDUBU.e jak stary zgred...ale juz dawno odkrylem ze najwazniejsi w kazdej zajawie sa ludzie , dzieki ktorym nakrecasz sie do dzialania, kultywujesz zajawe,szanujesz ja bo szanujesz przyjaciol ktorzy ja tworza...
I o tym chcial bym zobaczyc film enduro Me...
29.06.2011 12:59
TomekDebiec Offline
Forumowy świr

Dziękujemy za głosy w sprawie Smile

Czytając Wasze posty nasuwa mi się myśl, że w kolejnym wątku zaczynamy być blisko rozpoczęcia dyskusji pt: co to jest enduro? Big Grin

Wydawnictwo QUERCUS
Film "ENDURO ME"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2011 13:51 przez TomekDebiec.)
29.06.2011 13:44
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,442
Reputacja: 59
Tychy
Tomek, jak chcesz trochę awarii w klimacie enduro w filmiku, podwieź mi bike dzień przed wyjazdem na serwis. Na pewno coś wykombinuję Smile

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
29.06.2011 13:53
TomekDebiec Offline
Forumowy świr

(29.06.2011 13:53)shovel napisał(a):  Tomek, jak chcesz trochę awarii w klimacie enduro w filmiku, podwieź mi bike dzień przed wyjazdem na serwis. Na pewno coś wykombinuję Smile

Znając Twoje ostatnie przygody nie powinieneś mieć z tym problemów Smile

Wydawnictwo QUERCUS
Film "ENDURO ME"
29.06.2011 13:55
Kost Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Kraków
Jo Michur i cześć wszystkim!!!

A Enduro, powiem jako gość z "zewnątrz" środowiska, jest sportem jak każdy inny o zacięciu przygodowym. I właściwie tyle. Każdy sobie dorabia pewną własną filozofię jazdy, ale jej wspólnym mianownikiem zawsze będzie mniejsza bądź większa przygoda i wyrypa/wyprawa, a dla mniej hardkorowych rowerzystów - po prostu forma turystyki. Dla mnie, patrząc na Tomka i Brajana, Enduro MTB to dokładnie tyle co letnia wersja foczenia zimą na szerokich nartach, włażenia na szczyt po to żeby zjechać poza trasą. I jeżeli podejmujemy się opowiadania o tym sporcie to trzeba, tak myślę, skupić się właśnie na tym aspekcie przygody - rozkminy jak to mówicie 'lajfstajlowe' nie do uniknięcia wtedy są. Ale najważniejsze by wytłumaczyć nie Wam co to jest Enduro - bo doskonale wiecie - ale wszystkim, którzy nie wiedzą tego. I wtedy taki materiał trzeba mocno merytorycznie pociągnąć. Jednych takie coś znudzi bo mają podjar tylko na napieprzanie z granicznymi prędkościami po kamieniach. Ale drugich zaciekawi bo dowiedzą się, że o to w Beskidach, Bieszczadach, Sudetach itp można fest wbić się w las, zobaczyć krajobrazy "jakniewpolsce" i się jeszcze czegoś dowiedzieć o tym sporcie i mscach, które można zwiedzać na rowerze. I ja myślę, że właśnie chcemy spróbować uderzyć do tych "drugich". Zobaczymy jak wyjdzie ;-)

Kostek

http://www.endurome.com
29.06.2011 15:07
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,193
Reputacja: 30
Starachowice/Kraków
Lajfstajl... Oessu.

Born to Roam on Facebook
Born to Roam - strona WWW
29.06.2011 20:58
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Świeradów-Zdrój
(29.06.2011 15:07)Kost napisał(a):  I jeżeli podejmujemy się opowiadania o tym sporcie to trzeba, tak myślę, skupić się właśnie na tym aspekcie przygody - rozkminy jak to mówicie 'lajfstajlowe' nie do uniknięcia wtedy są. Ale najważniejsze by wytłumaczyć nie Wam co to jest Enduro - bo doskonale wiecie - ale wszystkim, którzy nie wiedzą tego. I wtedy taki materiał trzeba mocno merytorycznie pociągnąć.
Jest to zdecydowanie sedno sprawy, jednak jeśli mogę coś od siebie dodać, to musicie to przede wszystkim dobrze wyważyć. Ostatnio oglądałem swoje dwa najnowsze rowerowe DVD, Life Cycles i Pedal Driven. Oczywiście oba filmy są zupełnie o czymś innym i mają zupełnie inną formę, chociaż oba są bardziej gadane niż jeżdżone. Wink
Pierwszy opowiada ogólnie o MTB, o samych podstawach dlaczego jeździmy na rowerach i chcemy to robić nadal. Narrator opowiada historię w tle, natomiast na ekranie widzimy akcję albo widoczki/lifestyle.
Natomiast Pedal Driven to dokument o tworzeniu nowych tras MTB i ciągłej walce z lasami państwowymi o miejsce do jazdy (oczywiście z punktu widzenia USA). Gdzie zdecydowana większość komentarza była w formie wywiadu przed kamerą. W pewnym sensie było to w tej produkcji niezbędne aby nadać temu formę dokumentu i rozprawy nad pewnym problemem, jednak na dłuższą metę strasznie to przynudza.
Trailer Enduro Me był zbudowany wg. tej drugiej formy, jednak mam nadzieję, że finalnie będzie to bardziej zbliżone do Life Cycles. Dzięki temu osobom z zewnątrz będzie można naświetlić całe zjawisko, natomiast nas, starych wyjadaczy to nie zanudzi.

No a tak zupełnie zmieniając temat, to może myśleliście o tym aby przy danych segmentach pokazać też lokalesów, starych wyjadaczy terenów w danym segmencie? Myślę, ze mogłoby to trochę uatrakcyjnić cały film.

www.emtb.pl
29.06.2011 21:00
TomekDebiec Offline
Forumowy świr

(29.06.2011 21:00)Malauch napisał(a):  No a tak zupełnie zmieniając temat, to może myśleliście o tym aby przy danych segmentach pokazać też lokalesów, starych wyjadaczy terenów w danym segmencie? Myślę, ze mogłoby to trochę uatrakcyjnić cały film.

Będziemy starali się tak robić. Nawet w Wyspowym podjęliśmy próbę, ale skończyła się na wieczorny spotkaniu przy grillu, ze znanymi tu i lubianym Szczavikiem Wink. Jeszcze nic straconego.

Wydawnictwo QUERCUS
Film "ENDURO ME"
29.06.2011 21:06
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

Liczba postów: 7,998
Reputacja: 45
-
Ja to bym rozróżnił enduro na dwie definicje - szerszą i węższą - o ile wogóle definiowanie tego ma jakiś sens.
Bo dla mnie turystyka mtb na ht xc podchodzi pod enduro co najwyżej w tej szerszej definicjiSmile
30.06.2011 08:59
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,193
Reputacja: 30
Starachowice/Kraków
Niczego nie będziemy definiować. Cicho tam!

Born to Roam on Facebook
Born to Roam - strona WWW
30.06.2011 09:07
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

Liczba postów: 7,998
Reputacja: 45
-
faktycznie to chyba by bez sensu byłoSmile
30.06.2011 09:20
harry Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 5,593
Reputacja: 65
B-B
(29.06.2011 21:06)TomekDebiec napisał(a):  
(29.06.2011 21:00)Malauch napisał(a):  No a tak zupełnie zmieniając temat, to może myśleliście o tym aby przy danych segmentach pokazać też lokalesów, starych wyjadaczy terenów w danym segmencie? Myślę, ze mogłoby to trochę uatrakcyjnić cały film.

Będziemy starali się tak robić. Nawet w Wyspowym podjęliśmy próbę, ale skończyła się na wieczorny spotkaniu przy grillu, ze znanymi tu i lubianym Szczavikiem Wink. Jeszcze nic straconego.
Trzeba było to skręcić! A później dołozyc coś z jazdy Smile A moze tradycyjna wyspowa pieczona na szczycie kiełbaska Smile
30.06.2011 09:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości