Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ENDURO ME - polski film o enduro
Autor Wiadomość
JustMe Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 410
Reputacja: 3
Kraków
RE: ENDURO ME - polski film o enduro
Obejrzałem dwa razy i rzeczywiście czegoś mi w tym filmie brakuje, ale dokładnie nie wiem czego Big Grin Może więcej jazdy, walki na szlaku, ujęć z gopro. Muzyka również mi się nie spodobała. Wolałbym słuchać odgłosu roweru i łamiących się pod nim badyli i stukających o ramę kamieni Smile Informacje, które przekazujecie są w porządku i są przekazane w miarę naturalnie. Według mnie nie jest ich też za dużo lub za mało. Tak ogólnie to ode mnie duży + w końcu to dopiero początek wielkiej serii EnduroMe.

Jeszcze zapomniałem dodać że ujęcia w zwolnionym tempie totalnie by nie pasowały do tego filmu Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 13:14 przez JustMe.)
23.11.2011 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
Mnie tez brakuje ujęć Go-Pro - rough cuty były bardzo fajne...

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
23.11.2011 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sebajk vel s1810 Offline
Gaduła

Liczba postów: 625
Reputacja: 7
Opole
Z perspektywy świerzaka endurowego film bardzo fajny, krótki przewodnik gdzie można fajnie pojeździć. Kolejne części mogły by się skupić już tylko na pojedynczych miejscówkach , pokazując szczegółowiej trasy, z pokazaniem jak zjechać dobrze technicznie najtrudniejsze odcinki trasy. Ujęcia z Go Pro dały by do filmu więcej dynamiki, a dla luzu przed kamerą zaaplikować sobie rozluźniacza % . No i muzyka trochę żwawsza. Oczywiście czekam na jeszcze Smile

Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono [W.Szymborska]
23.11.2011 13:13
Rysiek Offline
z Kranu

Liczba postów: 2,126
Reputacja: 49
Miasto Stumostów
Jak dla mnie film wymiata Wink

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu. A poza tym synek, nie bądź taki prędki, bo Ci pękną dętki.
23.11.2011 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
razor Offline
rycerz hardkoru

Liczba postów: 2,441
Reputacja: 16
wawa
na początku same 'charakterystyczne' rzeczy tam macie Smile (tzn. to słowo za często się przewija Smile )
co do narracji/opowiadania - świetna sprawa Smile tylko mogłaby ona się odbywać podczas filmu z rowerami (tzn. nie to że jesteście brzydcy czy co, ale większość tekstu mogłaby być czytana gdy na ekranie jest jazda albo przygotowywanie rowerów do jazdy/albo pchanie pod górę, a mniej ujęć na samych Was siedzących w schronisku czy przy stole)
można by też czasem rzucić jakąś animacje i rysunek planowanej/przejechanej trasy (kreska na mapie itp).

ogólnie ŚWIETNY FILM !! gratulacje Smile

i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
23.11.2011 13:49
johnyKMSA Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 436
Reputacja: 13
Bielsko-Biała, K-ce
Film zobaczyłem i się wypowiem.

Primo
Po Waszych komentach mocno bałem się tej "sztuczności" w wypowiedziach chłopaków. I szczerze powiem - jakoś w ogóle tego nie zauważam. Wypowiadają się jak normalni goście, bez żadnego aktorzenia. Bardzo fajnie.
Jak ktoś chce profesjonalnego prezentera/podkładacza głosu niech sobie oglądnie życie mrówek by Krystyna Czubówna albo coś w ten deseń. Mam wrażenie, że inny sposób przedstawiania trasek po prostu by nie pasował.

Secundo
Super podejście do enduro, nastawione na turystykę i zabawę rowerem, bez spinki i mocowania się ze wszystkim. I każdy trip ma tak wyglądać, jazda i fun a na koniec gospoda Tongue

Tercio
Muza mnie irytuje, ale tylko dlatego że jestem uczulony na reggae. Generalnie może być.

Podsumowując
Bardzo mi się podoba - 8/10. Film który bardzo chętnie pokarzę znajomym nieobeznanym z rowerowym endurowaniem. Jeden punkt mniej za: MAŁO!!! Drugi: żeby nie było...

Aha
I dobrze że brak slow-mo. Mdli mnie od slow-mo. Gdzie się nie obejrzę to slow-mo. Boję się otworzyć lodówkę czy to badziewie nie wyskoczy...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 13:57 przez johnyKMSA.)
23.11.2011 13:50
Adamos
Unregistered

(23.11.2011 13:49)razor napisał(a):  co do narracji/opowiadania - świetna sprawa Smile tylko mogłaby ona się odbywać podczas filmu z rowerami (tzn. nie to że jesteście brzydcy czy co, ale większość tekstu mogłaby być czytana gdy na ekranie jest jazda albo przygotowywanie rowerów do jazdy/albo pchanie pod górę, a mniej ujęć na samych Was siedzących w schronisku czy przy stole)

To jest dobry pomysł, jest wartość informacyjna i więcej jazdy.

(23.11.2011 13:50)johnyKMSA napisał(a):  Aha
I dobrze że brak slow-mo. Mdli mnie od slow-mo. Gdzie się nie obejrzę to slow-mo. Boję się otworzyć lodówkę czy to badziewie nie wyskoczy...

Ale piwo wypadające w slow-motion z lodówki to byłaby dobra rzecz bo miałbyś czas na to żeby je złapać Big Grin
23.11.2011 14:09
Odpowiedz cytując ten post
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,295

" A i spiwor mialem cieply wiec nie zmarzlem" ... dobre dobre.
*Mi sie element alkoholowy nie podobal...Albo browary albo jazda Panowie....hehehhe

* zart zart zart zart zart zart
23.11.2011 15:48
Adamos
Unregistered

Kurcze ściąganie z vimeo trwa wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeki. Mam 30% z hakiem a ściąga się od 12.30...transfer maks 20kb/s, no porażka :/
23.11.2011 16:13
bejot Offline
bla bla bla

Liczba postów: 1,079
Reputacja: 30
Słupsk
(23.11.2011 16:13)Adamos05 napisał(a):  Kurcze ściąganie z vimeo trwa wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeki. Mam 30% z hakiem a ściąga się od 12.30...transfer maks 20kb/s, no porażka :/
Mi się ściągało z jakże piekielnym średnim transferem ~~90kb/s(od 13:30 do 16 ), także mi scusi, że spowolniłem Twoje ściąganie Tongue
23.11.2011 16:23
Sebajk vel s1810 Offline
Gaduła

Liczba postów: 625
Reputacja: 7
Opole
a mi tam leci 650 kb/s Smile nawet di 1MB/s doszło

Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono [W.Szymborska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 16:29 przez Sebajk vel s1810.)
23.11.2011 16:24
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
A ja zapuściłem przed wyjściem do kuchni i teraz mogę obejrzeć do kurczaka. Ale nie zrobię tego, bo nie toleruję wprost reggae. Czyj to był pomysł, żeby dać taką muzykę? I to od startu do mety?
23.11.2011 16:34
Misha Offline
Work less. Ride more!

Liczba postów: 1,404
Reputacja: 16
natomiast Kraków
(23.11.2011 16:13)Adamos05 napisał(a):  Kurcze ściąganie z vimeo trwa wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeki. Mam 30% z hakiem a ściąga się od 12.30...transfer maks 20kb/s, no porażka :/

Może masz zepsutą kartę sieciową? xDD

ET# 36!
23.11.2011 16:36
DAMIAN24 Offline
ENDURO FREERIDER

Liczba postów: 1,278
Reputacja: 19
Poznań
Właśnie obejrzałem i gratuluje >> ŁUBUDUBU film Smile
Znalazłem tylko 1 minus >> muzyka reggae(rozumiem do jednej sekcji ale cały czas było takie trochę irytujące).

sexmachina Big Grin - http://www.pinkbike.com/photo/9499434/
sezon - http://www.pinkbike.com/u/damian24/album/Sezon-15/

"Of course I talk to myself... sometimes I need a professional opinion."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 16:39 przez DAMIAN24.)
23.11.2011 16:37
carlos40i4 Offline
Forumowe Gestapo

Liczba postów: 6,416
Reputacja: 102
kto wie? Liczka!
(23.11.2011 16:36)Misha napisał(a):  

Hahahahaha! Lubię to! Big Grin

carlos40i4.blogspot.com | vimeo

Harold RIP
23.11.2011 16:41
Kartonier Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,910
Reputacja: 36
Pszczyna
No sorry, ja już tutaj nie zajrze. Za dużo tutaj nienawiści, psujecie moje czi, ki, jing i srang.... serio.

Picasa.
Pikasa.
Pikassa.
23.11.2011 16:41
TrzecieKolo Offline
For Fun Rider

Liczba postów: 808
Reputacja: 13
Warszawa
Mi się ściągnęło chyba w 5 minut, polecam ogólnie Jdownloadera, on potrafi ssać 1 plik kilkoma partiami naraz i ściąga dzięki temu maksem łącza. Polecam - Jak ściągać filmy rowerowe Smile

For Fun - Blog rowerowy - blogmtb.pl
Kalais Studios - Grafik Warszawa - kalais.net
23.11.2011 16:42
Adamos
Unregistered

(23.11.2011 16:41)carlos40i4 napisał(a):  
(23.11.2011 16:36)Misha napisał(a):  

Hahahahaha! Lubię to! Big Grin

Big GrinBig GrinBig Grin Ładne podsumowanie Big Grin Ale rano podpiąłem kompa kablem a nie przez wifi Tongue Do tego numion wykazuje że mam pełną przepustowość łącza więc tym razem to nie mój komputer nawala Tongue Skoro wam tak ekspresem ściągnęło Panowie powyżej to spróbuje jeszcze raz Smile
23.11.2011 16:45
szopi Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 369
Reputacja: 6
Warszawa
(23.11.2011 11:38)Adamos05 napisał(a):  Narazie obejrzałem na Pb ale niedługo będzie seans w HD z vimeo Smile Będzie film do ściągnięcia?? Jak chce sobie z vimeo ściągnąć to mi sie włącza media player i wiesza przeglądarka :/
Dobra już ogarnąłem..."right-click and save-as" Smile
Jest takie cosik jak Orbit i tym można spokojnie filmik zassać z Vimeo. Można to zintegrować z przeglądarką i jak odtwarzasz film jest możliwość z menu kontekstowego wybrać opcję zasys :-) ale widzę że już sobie poradziłeś ;-)

Jak dla mnie film jest bomba i chciałoby się więcej :-) Muza cóż może kwestia gustu i nie każdemu musi leżeć, ale jak dla mnie te kołysząco-bujające dźwięki snują się i wiją w powietrzu, niczym malownicze ścieżki w naszych pięknych górach, pełna symbioza :-) Ja bardzo lubię takie zestawienie w przeciwieństwie do łupania po uszach jakimiś mocnymi kawałkami tylko dlatego, że np. ktoś akurat szybko jedzie i czaaad musi być, tak jak to bywało w produkcjach typu NWD. Po trosze chyba jest tak dlatego, że dla mnie obcowanie z górami, czy to na rowerze czy bez niego, jest swego rodzaju doznaniem romantycznym jakkolwiek zabawnie by to brzmiało. Jednym słowem gratuluję doprowadzenia do końca tego projektu i świetnych efektów pracy. Ode mnie wielkie BRAWO !!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 17:23 przez szopi.)
23.11.2011 17:05
Tom3k Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 214
Reputacja: 3
Kraków
Kilka przemyśleń po obejrzeniu:
plusy:
-świetne ujęcia - bardzo fajne przejazdy jak i filmowanie z ręki (steadicama?)
-pomysłowy, dynamiczny montaż, ciekawe przejścia momentami, bez używania kiczowatych efektów
-klimatyczne miejsca, pokazane w różnych warunkach atmosferycznych
-pokazanie polskich realiów (rynek w Dukli, psy biegające za rowerami Big Grin)
-dobra jakość obrazu w ujęciach nocnych
-przyjemnie prezentujące się grafiki
minusy:
-niski kontrast obrazu, często mdłe kolory, prześwietlone ujęcia
-monotonna muzyka (nie jestem przeciwnikiem reggae, ale jak dla mnie to przesada)
-za dużo monologów, lekki chaos w informacjach
-nudne motywy gastronomiczne Tongue
-dużo ogórkowatych lotów ^^ (można było przynajmniej kierownicą przekręcić jak nie dało się nic innego zmieścić w locie)
-za mało ujęć tras pokroju szczebla (z dużymi głazami), za dużo ujęć od tyłu na szybkich prostych (nie widać prędkości)

Uważam, że film lepiej prezentowałby się podzielony wyraźnie na kilka segmentów w zupełnie odmiennym klimacie, z inną muzyką oraz odmiennym stylem montażu i edycji kolorów. Był za bardzo równy, przez co monotonny. To tyle narzekania, gratuluję realizacji dużego projektu z sukcesem i powodzenia w tworzeniu następnych produkcji! Smile

Sprzedam: rama KTM Hardbone
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2011 17:17 przez Tom3k.)
23.11.2011 17:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości