Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garda w pigułce.
Autor Wiadomość
Kombinat Offline
Mod - Emeryt
*

Liczba postów: 1,948
Reputacja: 11
Ursynów
RE: Garda w kapsułce.
Dobry opis i pewnie wielu się przyda. Jednak NIGDY nie zrozumiem "fenomenu" tego miejsca... To jest dla mnie najbardziej przereklamowana miejscówka rowerowa w Europie.
21.07.2015 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
flyfix Offline
Milczek
*

Liczba postów: 61
Reputacja: 1
Sosnowiec
Hej. Jadę na majówkę nad Gardę.
Planuje zjad słynnym 601.
Chciałbym dopytać się jak się ma jego trudność do np trudności ścieżek w bielsku. Jest to raczej kolor czerwony czyli (Cygan/Gondola Stary Zielony) czy też czarny *DH/Dziabar)
Zastanawiam się czy wybrać się na 601 samotnie czy z dziewczyną dla której trasy czerwone są ok ale czarne już wymagają prowadzenia roweru.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2017 21:15 przez flyfix.)
17.04.2017 21:15
Kombinat Offline
Mod - Emeryt
*

Ursynów
Skoro nie szkoda Ci majówki
17.04.2017 22:03
flyfix Offline
Milczek
*

Sosnowiec
Jedziemy nie tylko na rowery. Planujemy jeździć , wspinać się i chodzić po ferratach. Biorąc pod uwagę różnorodność miejsce widoki i dojazd,klimat to robi się to jedno z lepszych miejsc przynajmniej z opisow
19.04.2017 05:39
CMIK Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 19
Kraków
601 jest trudną trasą którą zasadniczo zjeżdża się z prędkością 7-10 km/h i jest dość atletyczna jeśli chodzi o styl jazdy. Tylko w górnej części prowadzi otwartym terenem, a od ok. 1700-1800 (Monte Varagna) wchodzi w las. To jest trasa która bardziej daje satysfakcję a nie radość z jazdy. + w maju może w górnej części być śnieg. Po tej stronie jeziora bardziej celowałbym w Dosso dei Roveri, która jest dużo bardziej płynna i szybsza. Bardzo fajną i ładną trasą jest Riva-jezioro Ledro- Bocca dei Fortini- Passo Rochetta- Pregasina - Riva.

A czy Garda jest przereklamowana? - raczej nie, bo mnogość aktywności które można tam realizować jest nie do pobicia, jednak nie jest to bikepark czy ścieżkowy roweroburger. To są jednak góry i trasy w minimalnym stopniu są przystosowane do jazdy na rowerze.
20.04.2017 18:42
flyfix Offline
Milczek
*

Sosnowiec
Dzięki za super porady. Ja właśnie szukam wyzwania więc pewnie zjadę 601. A reszte ekipy wyślę na zjazd czymś innym Wink

Btw którędy polecacie wjechać na Monte Baldo , nie chce wjeźdżać koleiką.

Dodatkowo próbuje zlokalizować tą scieżke, ma ktoś może jakieś info ?
https://www.youtube.com/watch?v=dfRz4niodKE&t=27s

I kolejne pytanie. Wie ktoś gdzie najlepiej odbić z Tramelzo żeby zjazd było bardziej interesujący bo jak już podjadę to wolał bym zjeżdżać czymś ciekawszym niż szuter.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2017 22:00 przez flyfix.)
20.04.2017 21:56
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,142
Reputacja: 73
Katowice
(20.04.2017 21:56)flyfix napisał(a):  Btw którędy polecacie wjechać na Monte Baldo , nie chce wjeźdżać koleiką.

Busem z Torbole Tongue

A jak Ci zależy na zajechaniu się, to asfaltoszutrem z Torbole przez Casina jest raczej domyślną opcją: https://goo.gl/maps/rdD5eAn7tYD2

1enduro.pl
21.04.2017 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CMIK Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 19
Kraków
Zależy gdzie będziesz mieszkał, ale rozumiem że wjazd na Monte Baldo to ma być pierwszy etap wycieczki pt. 601. Więc z Monte Baldo musisz jeszcze się dostać na Monte Altissimo i tam zaczyna się zjazd 601- i mimo że wolę samodzielnie wjechać na górę z której mam zjechać, to jednak lepiej wjechać kolejką, bo z Monte Baldo musisz jeszcze zjechać 200-300 m i wdrapać się ok 500m na Monte Altissimo i przed zjazdem 601 to i tak daje wycisk. Jeśli jednak chcesz wjechać sam, to tak jak radzi Wooyek przez Casine. To głównie asfalt z mało przyjemnym nachyleniem. Jeśli masz do przemyślenia życiowe sprawy, to polecam. Tą samą drogą można z Torbole wjechać w stronę Dosso dei Roveri, o którym wspominałem.

Co do Tremalzo- oczywiście musisz tam pojechać bo Cię będzie bardzo męczyło jeśli tego nie zrobisz. Jednak zjazd z Tremalzo ma mało możliwości modyfikacji w górnej części czyli od tunelu do Passo Nota mimo że to szuter, to jednak dość gruby i głęboki i trzeba zachować czujność. Mimo że sam jestem nastawiony na wyzwania zjazdowe i trudniejsze raczej naturalne szlaki, to uważam że warto ten kawałek, czyli ok. 500-600 m w pionie zjechać tą drogą, bo po prostu jest bardzo piękna. Potem jest więcej możliwości zjazdu. Jeśli będziesz mieszkał w Rivie, to polecam od Passo Nota do Bocca dei Fortini, zatrzymać się na grappę w schronisku samoobsługowym Baita Segala, udać się w kierunku Passo Rochetta i dalej zjechać bodaj nr 422. Szlakiem, który jest bardzo fajny, dość płynny i rytmiczny dojedziesz do szuterku, musisz skręcić w prawo i po krótkim podjeździe zacznie się szutrowy zjazd do Pregasiny, po lewej stronie biegnie bardzo fajna ścieżka, którą warto wybrać. Po dojechaniu do Pregasiny też jest kilka możliwości urozmaicenia sobie trasy - choć Ponale na koniec dnia warto przejechać.
21.04.2017 13:07
flyfix Offline
Milczek
*

Sosnowiec
Jesteśmy bardzo mobilini ponieważ jedziemy autem więc w zasadzie codzinnie możemy być gdzie indziej. Planujemy też zmieniać się za kierownicą i robić sobie troche własnego bike shuttle
23.04.2017 18:05
Kombinat Offline
Mod - Emeryt
*

Ursynów
(19.04.2017 05:39)flyfix napisał(a):  klimat

Byłem tam w sierpniu... klimat miejsca był nieznośny. Może w maju będziecie mieli więcej szczęścia.
23.04.2017 18:39
flyfix Offline
Milczek
*

Sosnowiec
Wiece co ja to bym i wjechał kolejką ale nie za tyle pieniędzy Wink Wole się namęczyć niż zapłacić za to 100zł.

Ok plan rowerowy nad gardę przygotowany. Jest bardzo ambitny i pewnie nie zostanie w pełni zrealizowany.
Starałem się robić tak trasy aby dało się wspólnie podjeżdżać a zjazd rożnymi ścieżkami w zależności od umiejętności.

Oto wynik mojej pracy. Może komuś się przyda. Opis i trudność narazie według źródeł w sieci. Po powrocie uda mi się mam nadzieje napisać relacje.

Dodaje też link do google drive. Każdy będzie mógł coś dodać bądź zaaktualizować i zostanie na przyszłość.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...1871792278

A na jednej mapie tak to wygląda.
https://drive.google.com/open?id=16b0uDT...sp=sharing
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2017 23:07 przez flyfix.)
23.04.2017 20:44
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,490
Reputacja: 68
Kraków/Cypel Buraczkowy
(23.04.2017 18:39)Kombinat napisał(a):  
(19.04.2017 05:39)flyfix napisał(a):  klimat

Byłem tam w sierpniu... klimat miejsca był nieznośny. Może w maju będziecie mieli więcej szczęścia.

My byliśmy pod koniec maja, na dole jak dla mnie trochę za ciepło i parno, cały czas mi się wydawało jakby zaraz miała być burza, bike shuttle jak najbardziej wskazane, na 1500m zdecydowanie przyjemniej a na 2000 już bywało zimno i resztki śniegu.
25.04.2017 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
Ja w lipcu miałem w ciągu tygodnia 1 dzień słoneczny. Ale tu chyba bardziej chodzo klimat=atmosferę, która też nie jest taka, jak by się mogło wydawać (typu "urokliwa górska osada nad ciepłym jeziorem, pełna rowerowych zajawkowiczów i epickich singli na wyciągnięcie ręki")...

PS. Jak już piszę, to czy ktoś mógłby zmienić kłujący w oczy i serce tytuł z tego wątku na "Garda w pigułce"...? "W kapsułce" to mogą być leki na wątrobę, a nie jezioro Wink

1enduro.pl
25.04.2017 09:29
Clyde Offline
Gospodarz domu

Liczba postów: 3,659
Reputacja: 51
-------------------------
RE: Garda w pigułce.
Wooyek napisał(a):PS. Jak już piszę, to czy ktoś mógłby zmienić kłujący w oczy i serce tytuł z tego wątku na "Garda w pigułce"...? "W kapsułce" to mogą być leki na wątrobę, a nie jezioro Wink

Jeszcze może być w czopkach...
Zrobione Wink

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
25.04.2017 18:15
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
RE: Garda w pigułce.
Jakby było "Garda w czopkach" to bym się nie czepiał Smile
Dziękuję!

1enduro.pl
26.04.2017 14:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości