Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rower na dach lub dupę. Co kupić?
Autor Wiadomość
czajkowiak Offline
Mod - Emeryt
*

Liczba postów: 572
Reputacja: 21
Stawiguda k. Olsztyna
RE: Rower na dach lub dupę. Co kupić?
Stoję w podobnym miejscu i w środku zimy chyba będę brał Thule'a na hak, odchylanego. Coś takiego http://allegro.pl/thule-rideon-9503-plat...90314.html Dla mnie ważne są jeszcze dodatkowe światełka, coby nikomu nie przyszło do głowy całować po zadzie ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2011 14:58 przez czajkowiak.)
22.11.2011 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ekuchar Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 149
Reputacja: 0
W-wa
Co do samych uchwytów rowerowych to gorąco polecam Thule Outride 561, w których rower mocuje się za amora. Stabilność (zwłaszcza przy ciężkich rowerach) dużo większa niż przy tradycyjnym mocowaniu. Nie mówiąc o fikuśnych w kształcie albo karbonowych ramach, których albo nie da się złapać za dolną rurę albo strach.
Pasują po oś 9mm, 20mm a po własnoręcznych przeróbkach i pod 15mm.
Jedyna wada - trzeba gdzieś schować przednie koło, ale możliwości jest wiele Smile

Choć mam i używam też Thule Freeride 530 i przy typowych ramach np. z alu używa się ich bezproblemowo.

bikeAddicted.pl
22.11.2011 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
ee... Lancer ma nośność dachu 30 kg więc daruj sobie zakup czegoś na dach. zostaje Ci tylko bagażnik na hak.
mitsubishi od dłuższego czasu ma "lipę" jeśli chodzi o dachy.. nawet outlander może wieźć na dachu tylko 80 kg.

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2011 15:23 przez shovel.)
22.11.2011 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sebajk vel s1810 Offline
Gaduła

Liczba postów: 625
Reputacja: 7
Opole
u mnie wygląda to tak
https://picasaweb.google.com/10495064041...2270904258
autko jest dość wysokie dla mnie więc by założyć rowery to wchodziłem na małą drabinkę Smile montuje się to raz dwa i mieści się w bagażniku auta, do bagażnika można sie dostać bo jest możliwość odchylenia, plusem posiadania takiego bagażnika jest to,że auta zachowują większą odległość za tobą Smile chyba jakaś bariera psychiczna jak widzą gdy rowery podskakują na polskich drogach, minusem bagażnika dachowego to zauważyłem zbyt nisko zawieszone belki ograniczające wysokość wjazdu pojazdu , raz nieźle przywaliłem przy Macdonaldzie .

Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono [W.Szymborska]
22.11.2011 15:24
yoonior Offline
G3Riders.com

Liczba postów: 953
Reputacja: 17
Kraków
(22.11.2011 15:22)shovel napisał(a):  ee... Lancer ma nośność dachu 30 kg.

Na necie widziałem 50kg. To i tak malutko ale 2 rowery i bagażnik spokojnie w granicy się mieszczą Smile

Junior
G3Riders.org
22.11.2011 16:26
shovel Offline
a.k.a. shower

Tychy
najlepiej by było zadzwonić do mitsubishi, powinni wiedzieć. mimo wszystko nie ryzykowałbym kupowaniem "w ciemno".

----
22.11.2011 16:41
yoonior Offline
G3Riders.com

Liczba postów: 953
Reputacja: 17
Kraków
Co ciekawe nawet na globalnej stronie europejskiej nie ma żadnych danych o "max roof rack load". Co oni dachy z papieru robią? Smile

Junior
G3Riders.org
22.11.2011 16:50
shovel Offline
a.k.a. shower

Tychy
po prostu się wstydzą Tongue Outlander ma 80 kg co jak na takie duże auto i w końcu suva jest marnym wynikiem.

mój stary galant E39A miał 100 kg nośności na dachu, a to była konstrukcja sprzed 20 lat...

----
22.11.2011 21:49
stiken Offline
Gaduła

Liczba postów: 977
Reputacja: 12
Katowice
Cenami za "bazowe" rzucacie z księżyca - 400, 600, 700 zł... WTF. Bez sensu.
Wg mnie wszystko powyżej 150 zł to "same shit". Bo poniżej tej kwoty to sam szit.
Przerobiłem kilkanaście - począwszy od polskich stalówek z lat 90., przez oryginalne z różnych koncernów produkujących samochody, po przereklamowane i przedrogie Thule (bazy, bo uchwyty rowerowe oraz boxy tej firmy są super i warte każdego zainwestowanego grosza)...
A cioram ostro, uchwyt z rowerem to pikuś... 3-metrowe, rozkładane drabiny; dechy; płyty; czasem jakieś beleczki z tartaku...
Szukałem ostatnio solidnej, taniej bazy na dach i kupiłem za 170 zł. Sztywne, owalne belki, wszystko porządnie "zagumowane", tylko śrubki wymienię na nierdzewki.
Będzie spokój na kolejne 2-3 lata...

"Najgorsze ch... na allegro są zawsze ze Śląska!"
Licytująca, "Historia pewnej aukcji" by Uzurpator
23.11.2011 23:47
meles Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
zza rogu...
(23.11.2011 23:47)stiken napisał(a):  Szukałem ostatnio solidnej, taniej bazy na dach i kupiłem za 170 zł. Sztywne, owalne belki, wszystko porządnie "zagumowane", tylko śrubki wymienię na nierdzewki.
Będzie spokój na kolejne 2-3 lata...

Bardzo proszę o rozwinięcie w postaci nazwy i modelu belek... tak dla potomoności. Smile
24.11.2011 08:19
votec Offline
smażony ser z frytkami

Liczba postów: 1,562
Reputacja: 12
las z palmas
Juz istnieje podobny wątek, http://emtb.pl/forumo/thread-1149.html
Miałem bagażnik na dach, na klapę, teraz mam na hak i to najlepsze rowiązanie.
http://www.youtube.com/watch?v=gcff98fx4JE to mój hak na początku filmu

Hak to koszt ok 200zł + wiązka elektryczna (ok. 140zł )dla samochodów z komputerem pokładowym(+montaż, choc ja zamontowałem sobie wszystko sam). W niektórych samochodach trzeba ciąć zderzak, wszystkie informacje na temat wiązki i haków można znaleźć http://www.bosal.pl

Bagażnik na 3 rowery kupiłem w Norauto za 399zł (normalnie 699zł ale konczył się sezon letni i opróżniali magazyny, nie ustępuje jakością od Thule, jest odchylany, ma też zamknięcia na kluczyk co w thule dostępne jest w droższych modelach)

hak po zamontowaniu musi zostać wpisany do dowodu rejestracyjnego (na podstawie badania technicznego za 35zł)

istnieje nieoficjalna możliwość zakupu dodatkowej tablicy rejestracyjnej za 54zł (ale bez znaków legalizacyjnych-hologramu)

Max. pręd. z jaką jechałem wraz z 3 rowerami to 210km/h, bez jakichkolwiek komplikacji (wibracje,itd), rowery (szczególnie kazika) zabezpieczam otuliną do rur (amortyzator, dolna rura wachacza, manetki. Bagażnik jest odchylany więc można się dostać do bagażnika bez ściągania rowerów

jedyna wadą z którą trzeba się liczyć to sytacja iż wszystkie rowery mają na tej samej wysokości górną rurę przedniego trójkąta ramy, wtedy może być problem z zamocowaniem uchwytu

jeśli chodzi o Prawo, to istnieja dwa przepisy które wzajemnie się wykluczają (Polska tradycja), jeden mówi iz tablica rejestracyjna musi być zamontowana w miejscu przeznaczonym do tego celu przez producenta, a drugi iż tablica musi być widoczna. ja przekładam za każdym razem tablicę

piąty odmieniec
24.11.2011 13:31
pikur Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Den Haag
Hmm . no dla tych co maja hak to chyba najlepiej wypozyczyc mala przyczepke i tam przewozic rowery , a nawet i jeszcze co inne sie zmiesci Smile

Big Grin
pozdro
24.11.2011 14:07
konioczynka Offline
Gaduła

Liczba postów: 507
Reputacja: 1
Ełk & Warszawa
(24.11.2011 14:07)pikur napisał(a):  Hmm . no dla tych co maja hak to chyba najlepiej wypozyczyc mala przyczepke i tam przewozic rowery , a nawet i jeszcze co inne sie zmiesci Smile

Big Grin
pozdro

Kiepski pomysł

Bike Stats

SIMSALABIM BAM BA SALADU SALADIM
24.11.2011 14:52
ekuchar Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 149
W-wa
(23.11.2011 23:47)stiken napisał(a):  Cenami za "bazowe" rzucacie z księżyca - 400, 600, 700 zł... WTF. Bez sensu.
Wg mnie wszystko powyżej 150 zł to "same shit". Bo poniżej tej kwoty to sam szit.

Ja z kolei przerabiałem przez ostatnie 10 lat i taniochę z marketu i coś ze średniej półki i Thule. Dopóki nie kupiłem bagażnika bazowego Thule zawsze coś było nie tak. A to ledwo dało się zamontować bagażnik na dachu (pamiętam jak po 2h walki z bagażnikiem do Clio II wrzuciłem w końcu rowery do środka). A to ciągle coś się luzowało, a to coś pękło, gięło się...
Do wspomnianego Clio kupiłem zestawi Thule i pięknie pasował, zakładał się bez problemów i tak też używał.
Co więcej od 5 lat używam tych samych belek i stóp w 3 już aucie - wymieniam tylko zestawy dopasowujące za sto parę PLNów.

bikeAddicted.pl
24.11.2011 15:23
Szuwar Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,381
Reputacja: 14
Węgierska Górka / Cieszyn
Ja w poprzednim Golfie IV mialem zestaw z Thule /poprzeczne i pod rower/ wyprawa do Bulgarii 2 rowery po około 18kg i do tego długa ale wąska trumna zapakowana po brzegi samych win w drodze powrotnej mieliśmy chyba 30 pochowanych i wszystko wytrzymało.
Jak by co to mam na sprzedaż bagażnik nowy Thule na hak 3 rowery.

http://www.progres.beskidy.info.pl
http://picasaweb.google.com/101822744782005075205
ET 39/33
24.11.2011 19:52
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Liczba postów: 2,754
Reputacja: 47
Poznań
ja akurat wożę na dachu, ale jakikolwiek system wybierzecie mam jedną radę - nie kupujcie taniochy! Kiedyś kupiłem w norauto najtańszy bagażnik (ok 30 zeta kosztował) żeby mieć trzeci bagażnik na "awaryjne" dostawki (mam dwa thule pro ride 591 i te mogę z czystym sumieniem polecić). I po wjeździe na autostradę, przy 110 km/h rower Cegły, "zamocowany" na tym bagażniku, poleciał w kosmos i twardo przyziemił. Po powrocie do domu od razu wstawiłem go do śmietnika. Strzeżcie się taniochy!

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
24.11.2011 20:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości