Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piszczące hamulce po raz kolejny :(
Autor Wiadomość
GTPRO Offline
Milczek
*

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Kraków
RE: piszczące hamulce po raz kolejny :(
[img]URL=http://imageshack.us/photo/my-images/269/jantar18041internet.jpg/][Obrazek: jantar18041internet.jpg][/URL][/img]
Testy przeprowadzałem nad morzem . 30 minut po piachu + słona woda . Zjazd z wydmy około 40 km/h .Mocne hamowanie iiiiiiiii nareszcie sukces . I tak przez 12 dni . Niczego nie regulowałem , piach zmywałem wodą .
07.08.2012 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
Hmmm...w tym szaleństwie jest metoda Smile
Nie wygląda to nawet źle...może wystarczyć...

Te plastiki "zabezpieczające" na śrubach to między bajki można włożyć Smile nawet się nimi nie przejmuj.

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
07.08.2012 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GTPRO Offline
Milczek
*

Liczba postów: 20
Kraków
Koszt :
1-płaskownik aluminiowy 1m.-17zł (troche mi go zostało)
2-śruba m10 tanio
Waga :
szpej + śruba = 78 g.
Efekt :
1-stabilność pracy hamulca
2-dodatkowe odprowadzanie nadmiaru ciepła z zacisku hamulca(zrobiłem kilka zdjęć kamerą termowizyjną)
Wady :
Szkoda że nie zastosowałem tego pomysłu wcześniej.
Zalety :
Można szaleć .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2012 16:05 przez GTPRO.)
07.08.2012 22:29
bangsa Offline
Milczek
*

Liczba postów: 74
Będzin
Mam taki problem.W tylnym hamulcu gdy koło kręci się do przodu jest ok gdy do tyłu strasznie piszczy,a w przednim gdy hamuje jest takie jakby bulgotanie.Gdy wyczyściłam tarcze (woda + płyn do mycia naczyń) tylny hamulec o wiele gorzej działał ,ale było cicho zarówno z przodu jak i z tyłu.Po zabrudzeniu problem piszczenia znów się pojawia,a obydwa hamulce działają bez zarzutów.Dodam że mam nowe klocki przejechane nie całe 100 km
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2014 18:02 przez bangsa.)
02.04.2014 17:58
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
Jeżeli to metaliki to piszczeć będą, taki ich urok. Nowe klocki muszą się dotrzeć do tarcz. Te myć najlepiej jagodzianką na kościach, nie płynem do naczyń. Można zawsze klocki i tarcze przejechać papierem ściernym i na nowo dotrzeć tarcze. Bzyczeć będą bzyczeć. Hamulec, tarcza i przewód wpadają w rezonans i bzyczą, normalne.
Spróbuj jeszcze raz wyregulować zacisk albo podgiąć tarczę, żeby nigdzie nie obcierała. Delikatny kontakt tarczy z klockiem potrafi zjeżyć włosy na głowie.
03.04.2014 19:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pietryna Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 371
Reputacja: 3
Łódź
Wstrzelę się w ten temat.
Wczoraj na deszczu odkryłem, że hamulce nie dość, że piszczą (normalne) to jeszcze straszliwie tracą efektywność. Nie jestem w tej chwili 100% przekonany, że to jest normalne, ale może tak powinno być?
28.07.2016 10:01
koo Offline
Milczek
*

Liczba postów: 49
Reputacja: 1
Szczecin
Może ktoś spotkał się z takimi dźwiękami (MT7 + Storm HC 203/180 - https://www.1enduro.pl/wp-content/upload...est-71.jpg ): https://1drv.ms/v/s!AkHnevkMgFTajAfMb4I0tYyAd3kS
Przy nieco lżejszym hamowaniu, z przodu słychać jakby drobne terkotanie. Tył pracuje równo - tj. szura sobie jednolicie.
Przy mocniejszym - dochodzą metaliczne zgrzyty (również tylko z przodu).

Zamieniałem klocki (tj. te z tylnego zacisku dałem na przedni) - nie pomogło. Na początku były jeszcze problemy z lekkim dzwonieniem/wibracjami przy ok. 20km/h, ale jakoś udało się ustawić zacisk tak, że przestało.
27.06.2018 22:04
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości