Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie proszkowe + anodowanie
Autor Wiadomość
carlos40i4 Offline
Forumowe Gestapo

Liczba postów: 6,416
Reputacja: 102
kto wie? Liczka!
RE: Malowanie proszkowe + anodowanie
To ja też pomogę w odgrzebywaniu trupa Wink

Zastanawiam się, jak z tymi naklejkami... bo przy proszkowym malowaniu można potem nałożyć klar i naklejki są zabezpieczone... a przy anodzie naklejki są na wierzchu, bez żadnej ochrony, tak? Czyli byle kamol czy nieuważne oparcie roweru nam je niszczy? Sad

carlos40i4.blogspot.com | vimeo

Harold RIP
14.06.2013 08:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Timon Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,423
Reputacja: 20
Tarnów/Kraków
Niby tak ale naklejki zamawiane na Allegro np. na folii Oracal są bardzo wytrzymałe, u mnie nie było problemu po wielokrotnym myciu kercherem.

Pinkbike
14.06.2013 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bascior Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Kraków
@Timon - masz sprawdzonego użytkownika allegro w zakresie naklejek którym mógłbyś się podzielić?

Czy dobrze szukam - druku na folii transparentnej (na razie mi drukarze odpowiadają, że nie mają takowej)?.
Ramka będzie czarna, więc ewentualnie będę szukał druku na czarnej folii, ale mam ochotę umieścić naklejkę na linku, a tam już potrzebuje transparentną.
14.06.2013 14:19
hergar Offline
Gaduła

Liczba postów: 768
Reputacja: 15
Zielona Góra
A czy naklejki są najważniejsze w rowerze? Wink

Poczuj strach ale i tak to ZRÓB!

http://emtb.pl/forumo/Thread-Turner-5-Sp...na-Strzała
14.06.2013 14:26
Bascior Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 10
Kraków
Nie są, jeździłem na takim bajku skatowanym do bólu.
Ale, jak się robi pełną renowacje no to musi być cyc-malina, przynajmniej na początku.
Tak jakby xzibit wpadł do chaty i spimpował bajka. yo ;-)
14.06.2013 15:43
hergar Offline
Gaduła

Liczba postów: 768
Reputacja: 15
Zielona Góra
Ja jestem na etapie wywalania naklejek, rama jest pusta i amor też. O wiele bardziej mi się podoba taki clean look Wink

Poczuj strach ale i tak to ZRÓB!

http://emtb.pl/forumo/Thread-Turner-5-Sp...na-Strzała
14.06.2013 15:50
demczog Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 177
Reputacja: 3
Kraków
(14.06.2013 14:19)Bascior napisał(a):  @Timon - masz sprawdzonego użytkownika allegro w zakresie naklejek którym mógłbyś się podzielić?

Czy dobrze szukam - druku na folii transparentnej (na razie mi drukarze odpowiadają, że nie mają takowej)?.
Ramka będzie czarna, więc ewentualnie będę szukał druku na czarnej folii, ale mam ochotę umieścić naklejkę na linku, a tam już potrzebuje transparentną.

Tak, szukasz dobrze. Drukuje się właśnie na folii transparentnej. Ja taką okleiłem rower w wiadomych miejscach. Jest wystarczająco gruba, wytrzymała i nie schodzi.
14.06.2013 19:12
tom31 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Bielsko-Biała
(26.01.2012 22:36)luke_ napisał(a):  jeez, normalny zakład zajmujący się na codzień anodowaniem elementów aluminiowych, zrobi anodowanie w ciągu jednego dnia roboczego.
Jak ma więcej pracy to się przeciągnie na dwa dni.

Cena zależy od koloru i od tego co dany zakład robi - można za anodowanie całej ramy w kolorze czarnym (najtańszy kolor w sumie) zapłacić jakieś 100zł netto.
Żadna filozofia - zanurzają ramę z innymi elementami które są anodowane i tyle.
Jak zaczniesz kombinować wychodzi drożej - ale też nie róbmy z tego nie wiadomo jakiej filozofii.

Składanie zamówień do anodowania powoduje że człowieka szlag trafia. Cena jaką otrzymałem od znanej firmy wspomnianej wcześniej była wysoka. Ale byłem gotów tyle zapłacić - nie to stanowiło problem. Problemem był kontakt i czekanie na jakiś sygnał, że mają już kulku chętnych i wysyłają.
Skontaktowałem się w tzw. międzyczasie z lokalną anodownią i trochę mi się oczy otworzyły.
Okazało się że cały proces usunięcia lakieru, łącznie z anodowaniem trwał raptem dwa dni robocze - i to tylko i wyłącznie dlatego że zrobiłem to w dwóch różnych firmach. Jedna usunęła mi lakier, ale nie była w stanie anodować linku zawieszenia na niebiesko bo nie pracują z takim barwnikiem.
Druga za to wykonała anodowanie.
Ja w międzyczasie dopieściłem sobie ramkę Smile

Całość kosztowała mnie mniej więcej 1/3 tego czego wołano ode mnie wcześniej i dodatkowo dostałem propozycję (w ramach usługi już wykonanej) elektropolerowania linku zawieszenia jeśli efekt po złożeniu nie będzie mi pasował. Bez tego efekt jest matowy - taki miał być. Ale wiele części jest cześniej elektropolerowanych i powłoka jest trochę inna (nazwałbym to błyszcząco-metaliczną). Wiele części typu Hope, raceFace czy Straitline jest przed anodowaniem elektropolerowanych.
Dodatkowo chłopaki z anodowni wytłumaczyli mi na czym polega problem i co się może w trakcie procesu zdarzyć. Powiedziano mi również że w zależności od metody spawania, spawy mogą się anodować trochę inaczej i wyjść grafitowe a nie czarne - oczywiście prosiłem żeby zrobili cokolwiek się da żeby spawy wyszły grafitowe Big Grin
No i wyszły.

Moja rada dla tych którzy chcą coś anodować - znajdźcie lokalną anodownię. O to nietrudno. I spotkajcie się z kierownikiem. Oni wbrew pozorom lubią takie tematy, bo zawsze to jakieś oderwanie od anodowania tysięcy uchwytów do mebli czy innych podobnych pierdół Smile
Nie każda anodownia z każdymi barwnikami pracuje - najlepiej wziąć ze sobą próbkę. Ja wziąłem pedały Straitline żeby stwierdzić czy odcień będzie podobny. A kierownik anodowni dokładnie mi powiedział jakich barwników używają w Kanadzie Smile
Było fajnie, miło i sympatycznie. Wrócę zawsze jak będę potrzebował czegoś ekstra bo efekt powoduje opad szczeny Big Grin

Żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać efektu pięknej czarnej anody, z minimalnie grafitowymi spawami - to jest po prostu piękno surowego aluminium które jest kompletnie zniszczone przez grubą powłokę lakieru na większości ram Big Grin

Dla tych którzy nie zaglądali w mój wątek, wrzucę mały link do finalnego efektu anodowania ramy na czarno, z niebieskim linkiem zawieszenia:

[Obrazek: p5pb7618891.jpg]

Link zawieszenia był anodowany bez elektropolerowania, bo chciałem matowego efektu, stąd wygląda ciut ciemniejszy niż pozostałe elementy. Ale barwnik jest ten sam, więc po elektropolerowaniu wyglądałby identycznie jak pedały, zacisk czy barendy.
Mam nadzieję że to zdjęcie nie będzie potraktowane przez modów jako narzucanie się z mom rowerkiem ale jako pomoc techniczna w pokazaniu efektu.
Zdjęcie niestety całości efektu nie oddaje w pełni - ale wiadomo o co chodzi Big Grin

Ok, a czy może być anodowanie w kolorze czarnym ? Bo ja kierownice oraz mostek zaniosłem koledze który ma zakład w Bielsku. Ostatecznie zrobili mi usługę zwaną czernienie. Wyszło to dość dobrze - na tyle że po roku używania, kiera wygląda dobrze. Owszem są na niej drobne zadrapania od zjazdu z Malinowa ale poza tym widać że powłoka jest twarda i dobrze się trzyma powierzchni. Pytam, bo anodowanie podobno lepiej zabezpiecza aluminium. Dorwałem fajną ramę, chcę z niej usunąć wszystko i zrobić nową powłokę. Prawdopodobnie nie opłaci się skórka za wyprawkę ale zobaczymy jeszcze...

Ok, nie doczytałem dokładnie ale już skontaktowałem się z ziomkiem. Anodują rzeczywiście w kilku kolorach, w tym także w czarnym. Rama pójdzie najpierw na czyszczenie piaskiem a potem albo na malowanie proszkowe albo anodowanie. Jeszcze nie zdecydowałem ale zrobią mi to w jednym miejscu wszystko. O cenę jeszcze nie pytałem - ale 100 netto za rame które podałeś brzmi obiecująco. Jak zrobią to wrzucę fotkę.

[url=http://www.spamik.pl/pl/oferta[/url] - fajny wygląd mostka, sztycy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2013 09:59 przez tom31.)
15.07.2013 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kondi Offline
Yeti-FAN

Liczba postów: 2,941
Reputacja: 28
Sosnowiec
Odgrzebuję temat Big Grin

... szukam dobrej, taniej (heheh) lakierni, która zedrze stary lakier ze stalowej ramy i pomaluję ją na nowo.

Czy jest to jedyna opcja w okolicy Katowic ? A może możecie polecić inną lakiernie ?
(26.01.2012 14:53)mr.kura napisał(a):  Ja pomalowałem Bullita proszkowo tutaj -> http://lakiernia.tychy.pl/
Piaskowanie + dodatkowe wygładzenie ścierniwem wytarć po pancerzach + malowanie proszkowe = 120zł.
05.08.2013 10:55
SrogiLuśnia Offline
Milczek
*

Liczba postów: 56
Reputacja: 3
Katowice
(05.08.2013 10:55)kondi napisał(a):  Czy jest to jedyna opcja w okolicy Katowic ? A może możecie polecić inną lakiernie ?

a próbowałeś w okolicznej firmie regenerującej alufelgi ?

Commencal Meta 55
Azonic Gravity
05.08.2013 16:27
Rastanin Offline
Waco
**

Liczba postów: 431
Reputacja: 6
Pszczyna
Nie korzystałem z ich usług, ale mam zamiar u nich anodować.
Wykonują także usługę malowania proszkowego:

http://www.cynkowanie.pl/pl/oferta/malowanie-proszkowe

Automatyka-Mechatronika-Robotyka

PICASA

"Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód."
[Albert Einstein]
10.08.2013 09:52
kulten Offline
Gaduła

Liczba postów: 537
Reputacja: 1
Poznań
Podłączę się pod temat z pytaniem do tych, którzy odświeżyli swoje maszynki ile rower zyskał na wadze po malowaniu kolorem a potem klarem? Oraz jak z obawami o wytrzymałość ramy po kilku minutowym grzaniu w piecu? Nie boicie się, że spawy w ten sposób mogły się osłabić?

Pytam bo ciągle powracam myślami by również mój rower odświeżyć.

Serwis i naprawa laptopów Poznań
11.08.2013 18:50
kondi Offline
Yeti-FAN

Liczba postów: 2,941
Reputacja: 28
Sosnowiec
dzięki za podpowiedź z "renowacja felg" ... mój szpej jest teraz w http://www.deloch.pl.pl/ .... już niedługo zrobię premierę Big Grin
11.08.2013 22:23
kulten Offline
Gaduła

Poznań
Ponawiam swoje pytanie o wagę przed i po malowaniu, o ile wzrosła?

13.08.2013 09:28
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
(11.08.2013 18:50)kulten napisał(a):  Podłączę się pod temat z pytaniem do tych, którzy odświeżyli swoje maszynki ile rower zyskał na wadze po malowaniu kolorem a potem klarem? Oraz jak z obawami o wytrzymałość ramy po kilku minutowym grzaniu w piecu? Nie boicie się, że spawy w ten sposób mogły się osłabić?

Nie bardzo rozumiem pierwszej części pytania. Chodzi Ci o masę lakieru proszkowego + klaru, samego proszkowego, czy samego klaru?

Co do drugiego pytania, to:

http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid...#pid116522
13.08.2013 09:37
kulten Offline
Gaduła

Poznań
(13.08.2013 09:37)Wujekdodh napisał(a):  
(11.08.2013 18:50)kulten napisał(a):  Podłączę się pod temat z pytaniem do tych, którzy odświeżyli swoje maszynki ile rower zyskał na wadze po malowaniu kolorem a potem klarem? Oraz jak z obawami o wytrzymałość ramy po kilku minutowym grzaniu w piecu? Nie boicie się, że spawy w ten sposób mogły się osłabić?

Nie bardzo rozumiem pierwszej części pytania. Chodzi Ci o masę lakieru proszkowego + klaru, samego proszkowego, czy samego klaru?

Co do drugiego pytania, to:

http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid...#pid116522

Dzięki. Chodzi mi po prostu o ile wzrośnie waga w stosunku do wyjściowej czyli przed zdarciem lakieru i malowaniem. Czyli jaka będzie waga po malowaniu proszkiem a potem nałożeniu klaru. Jeśli coś kręcę to proszę mnie poprawić. Spotkałem się z opinią, że waga może wzrosnąć o 0.5kg i dlatego chciałbym zweryfikować na ile to prawda.

13.08.2013 09:45
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
Trudne pytanie, i nie udzielę Ci jasnej odpowiedzi. Rzeczywiście gdy malowałem proszkowo swoją starą Tosa Inu, masa wzrosła , ale tylko o 20-30g. Wcześniej była malowana aeorgrafem (chyba).
Wszystko zależy od tego, jak grubą warstwę proszku się nałoży i ile warstw klaru (chociaż akurat klar tutaj niewiele zmieni).

Pół kilo to na pewno nie będzie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.08.2013 09:57 przez Wujekdodh.)
13.08.2013 09:51
kulten Offline
Gaduła

Poznań
20-30g to bardzo niewiele. I gdyby u mnie udało się uzyskać podobny rezultat byłbym bardzo zadowolony.

Dzięki za odpowiedź.

13.08.2013 12:16
anteki Offline
wolę bez
*

Liczba postów: 40
Reputacja: 5
polandia
Ja polecam anodownię Tadgen.
http://www.tadgen.pl
Bardzo mili, zalatwią anodowanie, elektropolerowanie i odeślą kurierem z powrotem.
Szybko i tanio, też korzystałem.

datrmur chornet z pajkiem i na sliksie
lansik pod galerią Big Grin
22.01.2015 16:56
bartolini Offline
Ciągnie wilka do lasu...

Liczba postów: 618
Reputacja: 12
Cebulów city
Ma ktoś jakiś namiar na anodownie, która ogarnia kolor zielony na twardym alu 7005/7020?

W Polsce najlepiej Wink

Rocky Mountain Altitude/Float rp23/Float 32 rl

R.I.P. EMTB

Picasa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2015 18:47 przez bartolini.)
23.01.2015 18:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości