Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oleje mineralne do hydr shimano i puchnąca klamka
Autor Wiadomość
kamo990 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 448
Reputacja: 8
Rybnik
Oleje mineralne do hydr shimano i puchnąca klamka
Witajcie!
Czy jest osoba na forum która testowała już oleje: oryg. shimano, lhm, finish line mineralny i może jeszcze coś.. ? Jak sie sprawowało na jakim modelu ?
Ja narazie miałem shimano i lhm. Lhm jest daje jeszcze większa modulację - dla mnie zbędne. Shimano ok. Myślę nad zalaniem FL czy ktoś testował ?

No i ostatnie co mnie gnębi tej zimy (a nie wspomniałem mam xt 08) klamka mi niesamowicie puchnie. Zostaje 2mm skoku klamki!! miałem okazje ostatnio jechać na slx no i czuć "uroki zimy" a nie żeby zostawało 2mm skoku. Spotkał się ktoś już z tym?

09.02.2009 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Clyde Offline
Gospodarz domu

Liczba postów: 3,661
Reputacja: 51
-------------------------
RE: Oleje mineralne do hydr shimano i puchnąca klamka
kamo990 napisał(a):No i ostatnie co mnie gnębi tej zimy (a nie wspomniałem mam xt 08) klamka mi niesamowicie puchnie. Zostaje 2mm skoku klamki!! miałem okazje ostatnio jechać na slx no i czuć "uroki zimy" a nie żeby zostawało 2mm skoku. Spotkał się ktoś już z tym?

No ja się spotykam z tym co zimę. Smile Też się zastanawiam, jak się tego pozbyć. Poza tym to dziwna sprawa z tym jest - jednym puchną te klamki, innym (zalane tym samym olejem Shimano) nie.

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
09.02.2009 21:39
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
Ja używam obecnie LHM Mobil1, co prawda w Magurach i jest naprawdę dobry. Zimą żadnych problemów nie wyczuwam. Jedynie przy naprawdę ostrym mrozie, tak w okolicach -18C to czuć jakby hamulce ciut wolniej odbijały, ale nie powoduje to u mnie dyskomfortu.
Jak to jest w przypadku Shimano to nie wiem, bo jakoś nie miałem okazji jeździć zimą na żadnych zalanych moim LHM'em Shimanosach.
Zalewałem swoje hamulce również oryginalnym Magurowskim, olejem do amorów Motorxa i LHM od Castrola. Motorex jakoś dziwnie pracował, Castrol też trochę gorzej od Mobil1, natomiast jeśli chodzi o oryginał to żadnej różnicy nie ma w porównaniu do obecnego LHM'a.
Tak mi ostatnio chodzi po głowie czy by czasem Magur nie zalać moim najukochańszym Motulem syntetycznym. Jakby różnica była taka sama jak w przypadku amora to moje Louisy powinny pracować jak Gustavy ;-]

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2009 21:44 przez Malauch.)
09.02.2009 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamo990 Offline
Rozmowny
**

Rybnik
no właśnie.. tym puchną a znów innym nie... jestem ciekaw ile osób napiszę że mi xtki puchną.
aha jeszcze jest Motorex Hydraulic Fluid 75 mineralny ktos testowal ?

09.02.2009 22:36
quiros Offline
lubi jezdzic na kole

Liczba postów: 538
Reputacja: 4
K-ce
kamo990 napisał(a):no właśnie.. tym puchną a znów innym nie... jestem ciekaw ile osób napiszę że mi xtki puchną.
aha jeszcze jest Motorex Hydraulic Fluid 75 mineralny ktos testowal ?

Mam ten olej i hamulce zalane nim od ok. 2 lat - nie ma mowy o jakimkolwiek puchnieciu hamulcow etc. Po uplywie tego czasu nie odczuwam roznicy w dzialaniu.
Nie jezdze zima, wiec co do pracy w warunkach zimowych, wypowiadac sie nie bede.
Hamulce to xt 2003 Wink

Jedyna wada, to w moim przypadku fatalna jakosc opakowania, ktora objawia sie cieknieciem oleju z dozownika Smile

Poza tym jest ok!

"Kto nie zachwyca sie Wszechswiatem, nie posiada duszy"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2009 22:59 przez quiros.)
09.02.2009 22:58
Baukan Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,105
Reputacja: 5
Dublin/Andrychów
Miałem/mam u siebie Finish Line, Magura Royal Blood i oryginalny Shimano.
Jak dla mnie, wszystkie pracują tak samo.
10.02.2009 00:26
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Co do Motorexa.Z nim Magury nie puchnely ,na Bloodzie puchly jak diabli,wlasciwie w moim przypadku to zapadaly sie...
10.02.2009 02:13
DeJot Offline
Kuchcik

Liczba postów: 578
Reputacja: 4
Poznań
Jak się zapadały to może były zapowietrzone?

Ja jeżdżę na mashino z oryginalnym olejem i w temp do -5 zauważam tylko większy opór na klamce. Jeśli jej skok jest zmniejszony to niewyczuwalnie.

Latest bike:
Canyon Torque 5.
10.02.2009 10:31
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,508
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
Słyszałem że puchnięcie głownie dotyczy nowych modeli XTR XT i SLX itp. podobno jakiś kanalik jest za mały i gęstniejący olej nie nadąża wracać, sam mam klamki stary Saint + zaciski Hone i Magura i o ile przy zacisku Magury kompletnie nic się nie dzieje to w kpl. Shimano lekko puchnie ale bez blokowania koła, natomiast spotkałem się z nowymi XTR w których jałowy skok klamki praktycznie znikał a hamulce lekko blokowały koło.
10.02.2009 11:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tobo Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,889
Reputacja: 10

mnie klamki bardzo puchły w 535 i w xt08.

Chińczyk (niekoniecznie enduracki) http://www.pinkbike.com/photo/6823088/
10.02.2009 15:47
Szuwar Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,381
Reputacja: 14
Węgierska Górka / Cieszyn
Dlaczego tak one puchną, czy to jest pod wpływem temperatury???? to jest taka "wada" konstrukcji.
Mam teraz dylemat czy Shimano xt 08 czy avid 5 lub 7 -prosze o sugestie

http://www.progres.beskidy.info.pl
http://picasaweb.google.com/101822744782005075205
ET 39/33
10.02.2009 16:24
Clyde Offline
Gospodarz domu

Liczba postów: 3,661
Reputacja: 51
-------------------------
Rzaq napisał(a):Słyszałem że puchnięcie głownie dotyczy nowych modeli XTR XT i SLX itp. podobno jakiś kanalik jest za mały i gęstniejący olej nie nadąża wracać, sam mam klamki stary Saint + zaciski Hone i Magura i o ile przy zacisku Magury kompletnie nic się nie dzieje to w kpl. Shimano lekko puchnie ale bez blokowania koła, natomiast spotkałem się z nowymi XTR w których jałowy skok klamki praktycznie znikał a hamulce lekko blokowały koło.

Mnie w 535 klamki przy temp. poniżej 0 st. puchną dość znacznie, ale nie do tego stopnia, aby zablokować koło - skok klamki po prostu sporo się zmiejsza. W SLX czegoś takiego nie zauważyłem - inna klamka i to może jest powodem. Miałem tej zimy poeksperymentować z LHM, ale jakoś tak zeszło, że się nie udało. Smile

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
10.02.2009 17:26
Morf99 Offline
"najszypszy" na ET
**

Liczba postów: 242
Reputacja: 2
Rudy (okolice Rybnika)
Ja mam 485 z 2008 na przodzie i mi przy temperaturach poniżej 0 st. też mi się zmienia skok klamki z ok 2cm na 1cm. zupełnie mi to nie przeszkadza. Niestety występuję u mnie jeszcze inne zjawisko a mianowicie mały spadek siły hamowania, ale myślę że to przez to że mam oryginalne klocki (żywiczne) a płyn to powinien być shimano bo kupiłem zalany hebel w sklepie

Szaraczek
10.02.2009 18:23
shotgun Offline
Forumowy świr

DeJot napisał(a):Jak się zapadały to może były zapowietrzone?

Ja jeżdżę na mashino z oryginalnym olejem i w temp do -5 zauważam tylko większy opór na klamce. Jeśli jej skok jest zmniejszony to niewyczuwalnie.

Nie,nie byly zapowietrzone..."Zagazowaly sie" i zapadaly.Doputy,nie przegrzalem,bylo ok.Dokladnie taki sam stan jest w siodemkach.
10.02.2009 22:13
Misiuk Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 155
Reputacja: 0
Sosnowiec
Witam, trochę odkurzę temat. Mam zamiar kupić nowy płyn hamulcowy, zdecydowany jestem na LHM+ jednak nie wiem czy jest jakaś różnica w wyborze producenta, czy jest to kwestia czystego marketingu, czy ma to faktycznie jakiś wpływ na pracę. Rozważam takie opcje: Castrol, Total i Valvoline Kwestia ceny nie ma znaczenia, bo różnice pomiędzy nimi wychodzą ok 5-6zł. Czy ktoś używał któregoś z płynów, ew ma jakieś sensowne propozycje to prosiłbym o pomoc. Płyn będzie używany w zestawie Shimano M800 i M810.

PinkBike

Scott Ransom
21.06.2009 18:43
kamo990 Offline
Rozmowny
**

Rybnik
Nie będzie.. przy LHM+ ponoć jest różnica w jakości LHM a LHM+.
Ja miałem LHM od TRW. Ale zrezygnowałem bo w zimę jeszcze bardziej puchła klamka, a może lepiej zainwestować z finisz line mineral, Motorex brake fluid 75 a! ostatniego czasu pojawił się też aligator http://www.allegro.pl/item655208670_okaz...100ml.html
te 100ml starczy ci na 2, 3 razy.
Powiem szczerze że nie lubie lhmu, gorzej sie odpowietrza i klamka troszeczke wolniej wraca.

21.06.2009 22:01
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,509
Reputacja: 24
warszawa
Cholera czytam ten watek i jeszcze bardziej sie utwierdzam, ze najlepszym plynem jes stalowa linka ze 5zl Tongue

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
22.06.2009 11:20
shotgun Offline
Forumowy świr

Mialem minerala Motorexa i byl lepszy od fabryki Magury.Szczegolnie uwidacznialo sie to w bardzo niskich temperaturach.Oczywiscie miom zdaniem.
22.06.2009 12:58
adriansocho Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 243
Reputacja: 1

arczii napisał(a):Cholera czytam ten watek i jeszcze bardziej sie utwierdzam, ze najlepszym plynem jes stalowa linka ze 5zl Tongue

koniecznie ze stali nierdzewnej Smile

a co do płynów - zależy chyba od hamulca. Ja mam Gustawy w dwóch rowerach (w obu tył), i działają niezmiennie od kilku lat. A teraz dorwałem do testów takie śmieszne hamulce Giant MPH (fajne mają tarcze) i co jazda to w innym położeniu klamki hamulec łapie... jest tam pokrętło odległosci klocków od tarczy, i ciągle nim kręcę żeby ustawić mniej więcej tak punkt łapania jak w mechanicznym przednim... trochę porażka, pewnie te hamulce wymienię na jakiś jeden porządny do Meridy na przód.

Adrian S. the Lajt Raider.

Jedno piwo to za mało.
22.06.2009 13:47
kamo990 Offline
Rozmowny
**

Rybnik
Odkurzę trochę temat. Udało mi się kupić po dość niskiej cenie Finish Line Mineralny. Jest minimalnie rzadszy od Shimanosa oryginalnego. Jechałem parę razy wieczorem było coś koło 0'C no i o dziwo efekt puchnięcia klamki "prawie znikł" tzn jest ale w bardzo małym stopniu, porównując to co było.

27.11.2009 11:10
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości