Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jemy i pijemy " w trasie".
Autor Wiadomość
Martinezz Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 115
Reputacja: 2
Krzeszów - Dolny Śląsk
RE: Co jemy i pijemy " w trasie".
Woda miner. + izotonik pół na pół, banan, jakiś kawałek suchego salami i browarek ;-)

Woda miner. + izotonik pół na pół, banan, jakiś kawałek suchego salami i browarek ;-)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2015 19:14 przez Martinezz.)
19.03.2015 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Saek Offline
Milczek
*

Liczba postów: 70
Reputacja: 3
Żyrowa ( Opolskie )
Coś ode mnie, pare spostrzeżen co stosować na zawodach. Z doswiadczenia.
Na zawody ja nie zabieram samej wody bo wodą się raczej myję....podstawa to dobry izotonik w bidonie, nie jakiś powerade czy inne słodkie redbule ale IZOTONIK. tych składników mineralnych które stracisz w trakcie takiego wysiłku ( każdy inny wysiłek też ) nie uzupełni się wodą. Zabieram tez dobre żele carbo ale obowiązkowo popijane wodą - żeby się dobrze wchłaniały - stąd buteleczka 500 ml czystej wody przypięta do nerki. Nie jem też słodkich ciastek na bufecie bo mają baaaardzo wysoki indeks glikemiczny i przez chwilę dają poczucie siły ( gwałtownie wzrośnie poziom cukru we krwi a zaraz tez gwałtownie spadnie ) i jesteś dętka :-)
Dzień wcześniej porządnie nawadniam organizm i jem dużo makaronów.
Tyle z moich doświadczeń. Jak zaczynalem jeździć w zawodach to potrafilem wypić 4 bukłaki wody na jednych zawodach. Teraz nie ma tego problemu.
Pozdrawiam.

Nie poddawaj się. Wiem coś o tym, z jednym okiem ( lub bez jednego ) też się da spełniać marzenia :-)
21.06.2015 13:41
Kłopot8888 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
Poznań
Z mojej strony jest zawsze izotonik w postaci woda+miód+sól morska(czasem barwię go syropem jabłko mięta) do tego banan jogurt naturalny , który mieszam z węglowodanami w proszku. Jest to opcja na wyprawki 3-4h, unikam natomiast wszelkich słodyczy w postaci batonów , czekolad itp.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2015 12:42 przez Kłopot8888.)
23.06.2015 12:41
mamba Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 334
Reputacja: 17
Katowice
(21.06.2015 13:41)Saek napisał(a):  Coś ode mnie, pare spostrzeżen co stosować na zawodach. Z doswiadczenia.
Na zawody ja nie zabieram samej wody bo wodą się raczej myję....podstawa to dobry izotonik w bidonie, nie jakiś powerade czy inne słodkie redbule ale IZOTONIK. tych składników mineralnych które stracisz w trakcie takiego wysiłku ( każdy inny wysiłek też ) nie uzupełni się wodą. Zabieram tez dobre żele carbo ale obowiązkowo popijane wodą - żeby się dobrze wchłaniały - stąd buteleczka 500 ml czystej wody przypięta do nerki. Nie jem też słodkich ciastek na bufecie bo mają baaaardzo wysoki indeks glikemiczny i przez chwilę dają poczucie siły ( gwałtownie wzrośnie poziom cukru we krwi a zaraz tez gwałtownie spadnie ) i jesteś dętka :-)
Dzień wcześniej porządnie nawadniam organizm i jem dużo makaronów.
Tyle z moich doświadczeń. Jak zaczynalem jeździć w zawodach to potrafilem wypić 4 bukłaki wody na jednych zawodach. Teraz nie ma tego problemu.
Pozdrawiam.

Kolego - ciastka to raczej mają średni indeks glikemiczny, bo zawierają sporo tłuszczy utwardzonych, a owe spowalniają wchłanianie Smile Poza tym metabolizm w trakcie zawodów wymaga właśnie wysokiego indeksu i nie dochodzi do żadnych spadków cukru. Grunt to regularność.

Cztery bukłaki? - średnio bukłak ma 2 litry - 8 litrów na zawodach - no gratuluję Smile

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

23.06.2015 14:22
Mazuro Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 6
Wrocław
Jak zaleje tym https://www.youtube.com/watch?v=uALhz-C5V6U bukłak, to wygram w Szklarskiej?
24.06.2015 08:20
frodo Offline
Ęduro Rajder

Liczba postów: 748
Południe
Milosnikom izotonikow dodam tylko ze dla np. Niebieskiego izo typu powerrade jego niebieske barwa zawdzięczamy dzieki dodanemu błekitowi brylantowemu - skladnikowi min.kostek do kibla!

WHO DARES WINS!!!
Heart NS SnaBB MadaFFakA

RIP Angel Specialized Enduro

tulejka stuka? tokarz Mietek za flaszke źle dorobił?czas je zrobić jak trzeba!http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
20.07.2015 12:08
mamba Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 334
Katowice
(20.07.2015 12:08)frodo napisał(a):  Milosnikom izotonikow dodam tylko ze dla np. Niebieskiego izo typu powerrade jego niebieske barwa zawdzięczamy dzieki dodanemu błekitowi brylantowemu - skladnikowi min.kostek do kibla!

Fakt o tym pisał?

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

20.07.2015 22:11
misiopysio Offline
Gaduła

Liczba postów: 959
Reputacja: 16
Wrocław
mamba napisał(a):
(20.07.2015 12:08)frodo napisał(a):  Milosnikom izotonikow dodam tylko ze dla np. Niebieskiego izo typu powerrade jego niebieske barwa zawdzięczamy dzieki dodanemu błekitowi brylantowemu - skladnikowi min.kostek do kibla!

Fakt o tym pisał?
MenshealthTongue
Takie samo oburzenie wywołuje koszenila, czerwony barwnik , robiony z robali, czyli w sumie po prostu białko.

ns fuzz/ns snabb/d. hornet
https://www.facebook.com/dreamworkers71
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2015 22:23 przez misiopysio.)
20.07.2015 22:19
frodo Offline
Ęduro Rajder

Liczba postów: 748
Południe
Nie. Na pudelku pisało. Smacznego!

Koszenila nie jest syntetyczna.....zreszta jedzta co chceta! Smile

WHO DARES WINS!!!
Heart NS SnaBB MadaFFakA

RIP Angel Specialized Enduro

tulejka stuka? tokarz Mietek za flaszke źle dorobił?czas je zrobić jak trzeba!http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2015 22:24 przez frodo.)
20.07.2015 22:19
morganfriman Niedostępny
Rozmowny
**

Liczba postów: 112
Reputacja: 1
Gdynia
A z ciekawostek ode mnie dot.bananów. Czytałem jakiś czas temu tekst na temat bananów i ich roli w sporcie a szczególnie dla kolarzy. Okazuje się że banan taki niedojrzały zielonkawy uzupełnia jedynie glikogen wątrobowy, a taki już słodki i dojrzały uzupełnia glikogen mięśniowy.
Ciekawe czy to prawda....
25.07.2015 19:20
rossi Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 5
Rumia
ja właśnie też preferuje banany ale nie za bardzo przykładam wagę czy dojrzały czy nie Smile a do picia do woda. Trasa to dla mnie jakieś 30-40 km. Zawsze jem posiłek ok. godziny przed i od razu po powrocie.
03.10.2017 10:01
Piotr34 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 11
Warszawa
Zdecydowanie banany. Kiedyś kupowałem sobie batony. Jednak pomimo tego, że starałem się dbać o zdrowie i kondycję to poszło to to trochę w wagę Wink

Jesli chodzi o picie to preferuję tradycyjną wodę. Czasami jakiż izotonik
04.10.2017 07:02
polinek Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Reputacja: 3
Ruda Śląska
Myślę że najczęściej pojawia się woda w bidonie lub w bukłaku. Ewentualnie w bidonie jeszcze izotonik zrobiony z wody soli himalajskiej, miodu i cytryny.
A co do jedzenia to najczęściej banan lub jakiś inny bardzo węglowy owoc.
05.10.2017 17:16
rossi Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 5
Rumia
myślę, że batony można sobie odpuścić... banany robią robotę Smile
13.10.2017 10:47
HanSolo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 11
Kraków
Jak mam mus chudnięcia - to jem wode z bidonu i popijam woda z camlebaka. Jak nie mam musu albo już 4-ta godzinę kręcę a jestem na jakimś nieznanym mi wychuje... daleko od domu, to kupuje sobie Big Milka w polewie czekoladowej i colę, tę normalną z cukrem, taką duża puchę zero-pół. Sleepy

frodo napisał(a):Milosnikom izotonikow dodam tylko ze dla np. Niebieskiego izo typu powerrade jego niebieske barwa zawdzięczamy dzieki dodanemu błekitowi brylantowemu - skladnikowi min.kostek do kibla!
W sumie i tak jestem ciągle głodny więc jedna kostka do kibla w tę czy w tamtą nie robi chyba różnicy? O ile nie smakuje jak mydło, bo wtedy nie uryze za chorelę!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2017 20:20 przez HanSolo.)
14.11.2017 20:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości