Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jelenia Góra i okolice
Autor Wiadomość
alpine Offline
Milczek
*

Liczba postów: 69
Reputacja: 0
Jelenia Góra
RE: Jelenia Góra i okolice
Tak POMBA powiązana przede wszystkim z IMBA (która da im mam nadzieję cały know-how) planuje wytyczenie i wybudowanie sieci singli w okolicach Sobieszowa. Docelowo ma być tego około 38 km na terenie gmin Jelenia Góra, Podgórzyn i Piechowice. Na razie trwają ustalenia i chłopaki nie chcą nic póki co upubliczniać. Pewnie na tym forum dowiemy się pierwsi o mam nadzieję pozytywnych ustaleniach i dalszych planach (ATT jest na zdjęciach z wytyczania trasy w terenie...). Zatem osoby kompetentne się tym zajeły - teraz tylko dobra wola decydentów w dostrzeżeniu ogromnego potencjału takiej inicjatywy dla rozwoju turystycznego naszego miasta i regionu.
07.09.2014 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ralf Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Reputacja: 1
Jelenia Góra
Wink RE: Jelenia Góra i okolice
Cześć. Jestem z Jeleniej Góry i szukam ludzi do pojeżdżenia na rowerze w szeroko rozumianym terenie. Poznanie nowych miejsc i ludzi a przy tym dobra zabawa, tego mi brakuje. Objechałem już wszystkie pobliskie góry i lasy w bliskiej okolicy JG wraz z pasmem Rudaw. Wiem, że większość z was ma fulle a w JG jest silna ekipa DH a ja ze swoim w miarę na moje oko przystępnym sztywniaku XC mogę tylko pomarzyć o nauczeniu się poważnego latania i zapierdalaniu po zaje.... zrobionych trasach z dropami. Ale mimo to myślę ze dałbym rade i nie byłbym kula u nogi ale mogę się mylić. Marzy mi się panowie jakiś rajd na rowerach oczywiście po górskich trasach, dlatego właśnie zainteresowałem się enduro Smile
04.11.2014 07:41
KarlikiTeam Projekt Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 5
Reputacja: 1
Stara Kamienica/JG
Hej Smile

Chciałbym polecić poszukującym dobrych tras do jazdy AM/enduro i nie tylko mojego "Przewodnika MTB". Obecnie w wersji bloga, ale już niedługo sporo się zmieni.
Zaglądajcie, czytajcie i udostępniajcie. Każda opinia i sugestie będą dla mnie bardzo cenne! Big Grin

http://karlikiteam.blogspot.com/

oraz FB
https://www.facebook.com/karlikiteam

Radek

(04.11.2014 07:41)Ralf napisał(a):  Cześć. Jestem z Jeleniej Góry i szukam ludzi do pojeżdżenia na rowerze w szeroko rozumianym terenie. Poznanie nowych miejsc i ludzi a przy tym dobra zabawa, tego mi brakuje. Objechałem już wszystkie pobliskie góry i lasy w bliskiej okolicy JG wraz z pasmem Rudaw. Wiem, że większość z was ma fulle a w JG jest silna ekipa DH a ja ze swoim w miarę na moje oko przystępnym sztywniaku XC mogę tylko pomarzyć o nauczeniu się poważnego latania i zapierdalaniu po zaje.... zrobionych trasach z dropami. Ale mimo to myślę ze dałbym rade i nie byłbym kula u nogi ale mogę się mylić. Marzy mi się panowie jakiś rajd na rowerach oczywiście po górskich trasach, dlatego właśnie zainteresowałem się enduro Smile

Cześć Smile
Jeśli jesteś chętny do jazdy (zimą też), to napisz do mnie lub zaglądaj na mojego FB i bloga. Ja z chęcią pokręcę w towarzystwie Smile

Radek

Odkrywanie nowego. To mnie napędza!!! Smile

http://karlikiteam.blogspot.com/

https://www.facebook.com/karlikiteam

FACEBOOK - ROWEROWA TELEWIZJA

ROWEROWA TELEWIZJA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2014 15:51 przez KarlikiTeam Projekt.)
08.12.2014 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alpine Offline
Milczek
*

Jelenia Góra
No, no kolego Radku - podziwiam za zamysł i wykonanie bloga - dużo zdjęć, filmów i szczegółowe mapki. Dobra robota. Oczywiście trasy mi znane i w sumie najbardziej lubiane, ale dla innych może być ta strona bardzo pomocna. Dzaiłaj dalej dla dobra wspólnego.
24.02.2015 11:18
Maciekk Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,015
Reputacja: 19
Polska
Hej mam taką kwestię - swego czasu zostawiłem w Jeleniogórskim Sandexie (na J.P.II) obręcz do przemalowania i pewnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie uda mi się jej odebrać osobiście. W związku z tym pytanie - byłby ktoś chętny do jej odbioru i wysłania pocztą?
03.03.2015 17:34
Hanzo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 157
Reputacja: 6
Warszawa
Cześć. Szukam jakiegoś niedrogiego noclegu w Świeradowie na dwa noclegi na początku kwietnia. Możecie coś polecić?

Ewentualnie w Szklarskiej Porębie, będzie bliżej do pociągu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2015 13:04 przez Hanzo.)
16.03.2015 10:07
Maciekk Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,015
Reputacja: 19
Polska
Hej, podbijam prośbę z posta wyżej, uparli się żebym odebrał paczkę sam albo nadał po nią kuriera na którego mnie pewnie nie stać (nigdy tego nie robiłem). Pomożecie?
30.03.2015 08:48
voy2s Offline
Per Aspera Ad Astra!

Liczba postów: 2,745
Reputacja: 32
Uzdrowisko Cieplice :)
Hej!
Tam trzeba coś płacić czy tylko odebrac? Do konca tygodnia będę w pobliżu, to mogę podskoczyć.
Pozdr!

Ucz się od dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym, a jutro napełniaj marzeniami!
30.03.2015 18:31
alpine Offline
Milczek
*

Jelenia Góra
Wątek trochę odbiegł od tematu głównego, więc i ja się wpiszę - mam pewne pytanie do lokalsów - ostatnio widziałem na mieście z daleka chłopaka w orzeszku na jakimś jaskrawo żółtym rowerze (raczej hardtail) - widziałem że fajnie wyważony i wypasiony ten rowerek był i ciekaw jestem co to za rower - może ktoś wie? Wyglądał mi na Commencal'a, ale głowy nie dam.
12.05.2015 09:18
kubawro Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Wrocław
Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum i od razu pytanie do Was:

Mam w planie wtoczenie się na Przełęcz Karkonoską i potem zjazd śladem Drogi Sudeckiej - czyli z Przełęczy z prawo objechać Suchą Górę do niebieskiego szlaku ( asfalt na przełęcz) - i później chciałbym od razu przeskoczyć na Dwa Mosty i w dół do Zachełmia/Przesieki.

Pytanie, czy da radę przebić się jakoś z niebieskiego szlaku do Drogi Celnej / na Dwa Mosty? W google maps niby widać jakąś przecinkę, ale nie wiem czy fizycznie da się to zrobić..chciałbym uniknąć zjazdu asfaltem i potem podjazdu do Dwóch Mostów..

Z góry dzięki za informację!!
15.05.2015 10:30
alpine Offline
Milczek
*

Jelenia Góra
Kiedyś schodziłem tą ścieżką. Zaczyna się zaraz po drugiej stronie asfaltu jak zjedziesz trawersem Suchej. Tak było kilka lat temu, może teraz zarosła, choć wiosną nie powinno być problemu z jej znalezieniem. Ale czy zjedziesz czy będziesz rower prowadził to kwestia twojego skill'a. Schodzi jednakowoż do asfaltu Drogi na Dwa Mosty i nie da rady się pogubić - o tyle dobrze. Na końcu było trochę grząsko.
26.05.2015 08:54
ŁukaszB. Offline
Milczek
*

Liczba postów: 27
Wrocław
Cześć, w najbliższą sobotę 30.05 będę w Jeleniej z rowerem i chciałbym pokręcić się trochę po okolicy. Dajcie znać proszę, jakie miejsca polecacie. Może ktoś z tubylców będzie kręcił się tam?
26.05.2015 11:17
voy2s Offline
Per Aspera Ad Astra!

A pamiętacie ten zakątek z zawodów? Tongue
Pozdr!

Załączone pliki Miniatury

Ucz się od dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym, a jutro napełniaj marzeniami!
24.01.2016 15:34
alpine Offline
Milczek
*

Jelenia Góra
Czy wiecie może jak wygląda stan zaawansowania prac nad Karkonoskimi Singlami? Ekipa Arka Perina miała zacząć od najwyżej położonych tras więc stawiam na okolice Przesieki i Borowic. Czy miejscowi coś wiedzą jak to wygląda na miejscu?
12.10.2018 08:56
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
Najświeższe informacje o Paśmie Rowerowe Olbrzymy czyli właśnie Karkonowskie Single.
http://pomba.pl/realizacja-pasma-rowerowego-olbrzymy/
16.10.2018 11:42
voy2s Offline
Per Aspera Ad Astra!

A betony z ratusza wszem i wobec rozgłaszają przedwyborczy sukces w rowerowej stolicy. Jak zmarnować kasę i potencjał regionu. Qwa...
Pozdr!

16.10.2018 19:23
alpine Offline
Milczek
*

Jelenia Góra
Jest odpowiedź Arka, czyli wykonawcy: https://www.facebook.com/ArekBikeCenter/...2857174264

Trzeba będzie samemu sprawdzić jakość tych ścieżek, bo z tego co widziałem w kilku miejscach jest bardzo ok (ale to widziałem bez roweru po prostu na spacerach). Poza tym to musi rzeczywiście być oddane do użytku a najlepiej jeszcze użytkowane kilka sezonów... Mam nadzieję, że nie zrobi się z tego blamaż dla regionu a będzie magnesem i będą środki na utrzymanie i rozwijanie tras. Bo ważne przecież jest też rozreklamowanie tras a nie tylko wybudowanie. O trasach Kaczawskich mało kto słyszy a są już gotowe (poza Okolem)...
17.10.2018 10:41
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości