Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary
Autor Wiadomość
Kuba.Ruszkowski Offline
Gaduła

Liczba postów: 712
Reputacja: 6
Pruszków/Warszawa
Okulary
Witam!

Miał ktoś okazje używać: http://www.hike.pl/sklep/okulary-Uvex-Ra...17118.html ? Ja sam jeżdżę na jakimś starym modelu Uvexa z pomarańczowymi szkłami ale są już porysowane no i ta możliwość wymiany szybek jest kusząca Smile Ewentualnie coś zbliżonego cenowo?

"If I can find a time in a day to get out for a ride, even if it's for an hour, then that turns out to be a pretty good day." A.Shandro
29.03.2009 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spoonman Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,109
Reputacja: 22
Katowice
RE: Okulary
Mnie jakos te uvexy nie leżą. Sciskaja mnie za uszami i ogólnie jakos tak na nosie drażnią. Na pewno jest to kwestia indywidualna, wiec najlepiej mierzyć. Do wykonania nie mozna sie przyczepic. Szkła na wysokim poziomie.

Do tej pory użytkowałem 2 komplety BBB navigator, tez z wymiennymi szkłami i byłem z nich bardzo zadowolony.
Niestey obie pary zgubiłem i zostały mi z nich tylko wymienne szkła.
Przymierzam sie do 3 pary BBB (jak to mowia do 3 razy sztuka) Big Grin ... jak nie zgubie, lub nic sie nie stanie z oprawkami to bede miec z zapasem szkieł na lata Tongue

29.03.2009 23:03
pastaga Offline
51

Liczba postów: 1,411
Reputacja: 9
Racibórz
Ja też długi czas użytkowałem BBB navigatory i byłem z nich naprawdę zadowolony. Przy zmianie pokusiło mnie żeby spróbować czegoś innego i kupiłem Accent tornado - też z wymiennymi szybkami ale to już nie to co BBB. Szybki w tych accentach nie trzymają się tak pewnie, tak samo jak oprawki na mojej gębie (zależy od twarzy ale w sklepie było ok, a na trasie już trochę mniej). Ogólnie te acceny nie są jakieś zupełnie do niczego, da się spokojnie je użytkować ale następne na pewno będą inne.

GT Force 1.0, 180/150
30.03.2009 09:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Liczba postów: 3,695
Reputacja: 35
Pieniny
Ja tez uzywalem BBB przez kilka lat. Chyba Navigator, ale nie jestem pewien. Byly ciemnoniebieskie i szkla mialy wymienne: szare, przezroczyste i wlasnie niebieskie - szpanerski kolorek, ale nie tak przydatny jak zolte/pomaranczowe. Ich najwieksza wada byly slabe zuszniki - te gumowe czy silikonowe nakladki. Calkiem szybko sie zdegradowaly od slonca, potu, czy czego i po prostu sie zsuwaly.

Od roku mam Point Indianapolis, 60zl na allegro. Wyglad calkiem spoko. Zauszniki maja twarde, plastikowe, karbowane. Troche moga uwierac, ale nic sie nie chrzani i dobrze sie trzymaja. Zdeptalem je raz na srednio twardej nawierzchni lesnej i wytrzymaly! Od bloku szybki oczywiscie mocno porysowane, ale oprawki spoko. Szybki sa na szczescie inne w komplecie. Po roku schodzi troche lakier z oprawek od strony lba, ale mi to nie przeszkadza. Chyba pot mam zracy Cool

http://picasaweb.google.com/pppHarry
30.03.2009 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spoonman Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,109
Reputacja: 22
Katowice
Mnie matowa farba schodziła ale z okularków Arctica, chyba też mam pot żrący Smile Strasznie mnie to irytowało, ale nie cieszyłem się nimi zbyt długo. W końcu gdzies je zgubiłem albo się rozleciały, już nie pamiętam.

Navigatory były (a może są nadal) z różnymi opcjami szkieł do wyboru. Ja akurat trafiłem na przyciemniane, bezbarwne i żółte. Niestety nie miałem ich na tyle długo żeby stwierdzić że działo się cos z nausznikami.

Niektórzy gubią torebki, parasole, rękawiczki ... a ja notorycznie okulary Sad

30.03.2009 22:37
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Liczba postów: 3,695
Reputacja: 35
Pieniny
Ah, gubienie okularow to temat na caly artykul! Ja moze nie tak czesto, ale przez wiele lat iles tam sztuk posialem. W koncu zaczalem uzywac takich ze sznureczkiem, czy jak tam zwal - smyczka. Ta firmowa mi sie nie podobala, bo byla gruba i rzucala sie w oczy. Dorobilem wiec sobie sam z grubszej nitki i ten prostacki patent dzialal wyjatkowo dobrze i dlugo. Znaczy, do czasu az kupilem kask, bo te urzadzenia sa ze soba w znacznym stopniu niekompatybilne Smile Dzieki nitce okularow nie tylko sie nie gubi ale tez i unika zniszczenia, no i jest super wygoda - na kazdym podjezdzie w upale po prostu sie je sciaga jednym ruchem reki i juz, nie ma tego pieprzenia sie co z nimi zrobic. Jak kto zna podobnie skuteczny patent kompatybilny z kaskiem, to prosze o porade!

Wlasnie przez brak nitki zdeptalem ostatnio moje Pointy...

http://picasaweb.google.com/pppHarry
31.03.2009 15:02
IvanMTB Niedostępny
żonaty singiel

Liczba postów: 1,607
Reputacja: 8
Coventry UK / Gdynia
Klaniam,
Rozmaite rzeczy zdazalo mi sie gubic. Paszport, kask rowerowy, bluze polarowa, parasol a raz nawet gitare Smile (bylem kompletnie trzezwy...) ale okularow nigdy nie zgubilem...

Od lat jestem zadziwony tym jak wysmienicie nosza sie i leza uzytkownikiem okularkow Pro. Najnizszy model za 25ziko z pomaranczowymi szybkami. Mam je juz 5 lat i pomimo ze sa juz zdrowo poskrobane nie sadze abym chcial zmieniac. No chyba ze na drugie takie same...

Ostatnio stalem sie posiadaczem zakupionych na rynku wtornym Oakley'i M-Frame ale jeszcze ich nie objezdzilem...

Z lokalnych wynalazkow to dobrze tez mi sie nosi "oczki" DHB. Dostepne w Wiggle. Cheap and cheerful Smile
OSTRO!
I.

...tylko prawdziwi twardziele pierdzą i kichają podczas sikania...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2009 15:37 przez IvanMTB.)
31.03.2009 15:34
Steel Offline
Banned

Liczba postów: 1,082

Osobiście używam Oakley albo czegoś takiego http://www.allegro.pl/item586836342_okul...ntpsf.html
I muszę przyznać, ze są rewelacyjne. Bardzo dobra widoczność, brak zniekształceń, bdb chronią oczy przed wiatrem ( a czuły na tym punkcie jestem ).
31.03.2009 15:59
pastaga Offline
51

Liczba postów: 1,411
Reputacja: 9
Racibórz
Zetknął się ktoś z okularami b-skin? Mają różne modele z wymiennymi soczewkami w niskich cenach. Nie mam gdzie pooglądać ich na żywo więc wszelakie sugestie mile widziane. Np. taki model:
http://www.allegro.pl/item1021163535_oku...zewki.html

GT Force 1.0, 180/150
07.05.2010 19:07
bodziek Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,347
Reputacja: 10
Katowice
Ja mam trochę inny model, pogadamy jutro Wink

http://all-mountain.pl
07.05.2010 19:12
IvanMTB Niedostępny
żonaty singiel

Coventry UK / Gdynia
Klaniam,

Odkop.

Pytanie jak mi sie zdawa ze szczegolnym ukierunkowaniem do tych co jezdza w zimie i w ciulowej pogodzie, nie tylko na rowerze.

Rozmaitych patentow probowalem. Fabrycznych i wlasnorobnych ale nie udalo mi sie osiagnac zadowalajacego poziomu anti-fog'a na moich okularach.

Jakoze idzie pora wilgotno-zimno-obrzydliwa palaca staje sie potrzeba zainwestowania w nowe oksy ktore beda jak najmniej zaparowywac.

Czy ma ktos jakies sugestie lub doswiadczenia wlasne? Zalezy mi na zoltych i/lub pomaranczowych szybach. Inne kolory soczewek niekonieczne.

Szacunek...
I.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2010 20:07 przez IvanMTB.)
01.10.2010 20:06
pomerania2 Offline
Waszmość

Liczba postów: 732
Reputacja: -4
Z Polski
Ja mam Alpiny jakieś tam i zaspokajają moję potrzeby. Uvexy żadne a mam cztery modele.
Mój brat ma bziak na punkcie zaparowania okularów - biega. Stwierdził jednoznacznie po wypróbowaniu Uvex, Shimano, Alpine, Accent, BBB i Rudy Project, że jedyne niezaparowujące to Rudy Project. Oczywiście mówimy o soczewkach z powłokami i bez dodawania płynów Anti-fog.
Tak więc Rudy Project. Bardzo drogie ale prawdziwe anti-fogSmile.
Reszta słabizna. Szczególnie Uvex...Smile
02.10.2010 09:29
IvanMTB Niedostępny
żonaty singiel

Coventry UK / Gdynia
Klaniam,

Podziekowal. Faktycznie Rudzielce do najtanszych nie naleza. Szkoda ze Oakley nie ma w ofercie soczewek z anti-fog'iem. Ramki leza i zbieraja kurz...

Licze na wiecej opini, szczegolnie od ludnosci uprawaiajacej sniegowe cudawianki na deskach. Choc oni to pewnie gogli raczej uzywaja...

Szacunek...
I.

02.10.2010 12:48
Rysiek Offline
z Kranu

Liczba postów: 2,126
Reputacja: 49
Miasto Stumostów
a ja mam pytanie natury "ocznej" parę razy miałem okazje założyć takie pomarańczowe/żółte ale okulary, kolory po chwili ubożały dosyć mocno... a potem po zdjęciu przez dłuższą chwilę wdziałem w skali szarości...

Więc jeśli się takie coś pojawia nie tylko u mnie ale i u innych, to czy jest sens takie kolorki nosić?
Bo sam kolor szkieł też mi się podoba Smile

Też tak macie, czy to ze mną coś nie tak?

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu. A poza tym synek, nie bądź taki prędki, bo Ci pękną dętki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2010 13:10 przez Rysiek.)
02.10.2010 12:53
IvanMTB Niedostępny
żonaty singiel

Coventry UK / Gdynia
Klaniam,

Po dlugotrwalym noszeniu pomaranczowych lub zoltych soczewek, sczegolnie przy zwiekszonej ekspozycji slonecznej zaraz po ich zdjeciu na sekunde lub dwie widze wszystko lekko zafioletiowione.

Mysle ze to normalna rzecz, wynikajaca z tego ze konkretny kolor soczewek obcina czesc widma widzialnego pasma swiatla bialego Big Grin Czyli bardziej po polskiemu filtruje czesc jego spektrum, a ze wzrok to zawodny i zmeczeniowy zmysl jak dostaje spowrotem wglad na cala "pyte" wariuje chwilowo do czasu az sie ponownie przyzwyczai.

Ja osobiscie nie potrafie sie obyc bez pomaranczowych lub zoltych szkielek. Szczegolnie podczas szybko zmieniajacych sie warunkow oswietleniowych - jazda lasem, przy pelnym sloncu, pomaranczowe soczewki redukuja migotanie - lub w czasie slabego oswietlenia - zmierzch lub pochmurno, zolte soczewki wyostrzaja kontury, szczegolnie jesli sa polaryzowane. No i nic w galy nie leci, tak pominawszy caly optyczny efekt...

Szacunek...
I.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2010 13:02 przez IvanMTB.)
02.10.2010 12:59
ACextreme Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 1,086
Reputacja: 18

Ja zaowazylem, ze dosc wazna jest budowa okularow - modele bezoprawkowe (szyba z przytwierdzonymi bokami) sprawdzaja sie moim zdaniem 100% lepiej niz oprawkowe.

Odnosnie systemow z mojej bazy wiedzy (produkcyjnej po czesci) - wiekszosc antifogow w tanich okularach to sciema niestety, ktora ma poprawic sprzedaz.
W okularach powyzej 100zl, szczegolnie w miare znanych marek producenci stosuja juz odpowiednia powloke, ktora w 99% przypadkow wszystkich producentow jest identyczna... i dziala niestety srednio. To znaczy w sezonie wiosenno/jesienno/letnim jest ok, ale przy temperaturach ponizej 5-7 stopni i duzej wilgotnosci jest srednio.

Rudy i inne marki mniej znane rowerzystom, lecz z podobnej grupy cenowej - tam juz jest stosowana calkiem inna powloka, ktora dziala o niebo lepiej... ale kosztuja takie szkielka prawie fortune niestety.

http://www.endura.pl
http://www.endura.co.uk
02.10.2010 13:13
anulka18 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
zachód
Osobiście z moich doświadczeń wynika, że warto kupić spray na okularki pływackie - daje takie same efekty dla powłoki, która jest narażona na parowanie nie tylko w wodzie, ale po prostu - na powietrzu. Warto kupić taki spray areny, bo koszt to kilkanaście złotych, a wystarcza na dosyć długo. Tutaj jest cała masa tego http://eplywak.pl/sposob-na-parujace-okularki/, polecam się z tym zapoznać. Ewentualnie można zrobić coś innego, mianowicie tworzyć taką samą powłokę jak ta ze sprayu, tylko z szarego mydła i wody, ale wydaje mi się, że za dużo roboty, jak można prysnąć dwa razy i po sprawie Wink
24.06.2018 17:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości