Zawody EMTB Enduro są rozgrywane w formie wyścigu opartego na odcinkach specjalnych. Analogicznie jak na rajdach samochodowych, zawodnicy mają mierzony czas przejazdu tylko na wyznaczonych odcinkach specjalnych a pozostałą część trasy, tak zwane „dojazdówki”, przejeżdżają w spokojnym tempie dzieląc się wrażeniami. Odcinki Specjalne (czyli w skrócie OSy) są to zjazdy z ewentualnymi małymi elementami interwałowymi.

Zwycięża ta osoba która uzyska najmniejszą sumę czasów ze wszystkich OSów. Pomiar czasu odbywa się w technologii radiowej, każdy z zawodników otrzymuje czip do zamontowania na rowerze, który po przejechaniu przez bramki na starcie a potem na mecie każdego OSu, mierzy czas przejazdu.

Przeciętnie na zawodach jest wyznaczonych około 5 odcinków specjalnych ( 5 zjazdów ). Całość trasy do pokonania łącznie z dojazdówkami, na których czas nie jest mierzony, to zazwyczaj około 30-40km.

Na EMTB Enduro zapewniamy niezapomniane górskie widoki, doborowe towarzystwo i trasy, o których będziesz śnić po nocach.