Eliminator MTB – Relacja

Wpis 118 z 351
<!--:pl-->Eliminator MTB – Relacja <!--:-->

Zgodnie z zapowiedzią ekipa emtb.pl zaszczyciła swoją obecnością ostatni w tym sezonie wyścig Eliminator MTB. Niestety w nieco okrojonym składzie. Planowo miałem jechać z Tymochem, ale on postanowił się uszkodzić :P, nie pozostało mi nic innego jak samemu stanąć na starcie miejskiego wyścigu.

Eliminator MTB to nowa seria wyścigów rozgrywająca się na miejskich uliczkach znanych Polskich miast. W tym roku impreza odbyła się w Toruniu, Lublinie i Dusznikach Zdróju. Formuła zawodów jest prosta: na starcie staje czterech zawodników, razem startują, a do następnej rudny przechodzi dwóch pierwszych i tak aż do finału.

IMG_3869

Trasa w Dusznikach była całkiem urozmaicona. Start pod górę kostką brukową, nawrót w lewo i podwójne schody w dół przy fontannie, następnie mocno w górę i bardzo ciasny zakręt przez krawężnik. Kilka szybkich i ciasnych zakrętów między budynkami i długa prosta po mocnym rozpędzie szybki i mało przyczepny zakręt w prawo, schody, prosta, schody i wpadamy na rynek.

Wrażenia z wyścigu bardzo pozytywne, bez spiny i nadętych min – trudno w to uwierzyć ale nawet zawodnicy XC lubią się dobrze bawić. Atmosfera bardzo przyjemna. Świetne w tego rodzaju wyścigu jest to, że 50% trasy widać z jednego punktu i cały czas można oglądać zmagania zawodników. Z mojego punktu widzenia, a w zasadzie jazdy na fullu i zmagania się zawodnikami na maszynach typowo XC brakowało większej ilości przeszkód, bo niewątpliwie na schodach i kilku uskokach Turner miał ogromną przewagę.

IMG_3893

Szczerze polecam tego rodzaju wyścig dla samej frajdy sprawdzenia siebie i swoich możliwości. Jak się okazało nie trzeba dużo trenować, ba nawet nie trzeba dużo jeździć, żeby stanąć do wyrównanej walki z silniejszymi i dobrze się bawić.

Tekst: Maciej Pająk

Zdjęcia: Jarosław Marcisz SouthBike.pl 

podium

IMG_3869

IMG_3876

IMG_3875

IMG_3864

IMG_3846

IMG_3845

IMG_3804

IMG_3834

IMG_3796

IMG_3781

IMG_3779

3 komentarze

Koniczyna25 lipca 2013 at 16:56Powtórz

Trzeba było kogoś ze sobą brać na pakę :D Fajna opcja, sama bym się spróbowała, tylko zastanawia mnie czy długie te podjazdy? :)

EMTB25 lipca 2013 at 17:13Powtórz

Podjazdy nie były długie. Trasa miała 600 m. Do przejechania były dwa okrążenia.

Eliminator w Lublinie | kategoria enduro :) | EMTB.pl10 września 2014 at 22:34Powtórz

[…] jeszcze nie jesteście przekonani do startu w tych zawodach odsyłamy do naszej relacji z zeszłorocznej edycji w Dusznikach. Zabawa […]

Menu