Eliminator w Lublinie | kategoria enduro :)

Wpis 47 z 351
Eliminator w Lublinie | kategoria enduro :)

Już w najbliższy weekend lubelska starówka ponownie wypełni się kolarzami. A to za sprawą miejskiego wyścigu sprinterskiego „Uniqa Lublin City Race”, będącego pierwszą edycją ogólnopolskiego cyklu zawodów „Eliminator MTB”. Warto także wspomnieć że w wyścigu przygotowano osobną kategorie  dla startujących na rowerach ze skokiem nie mniejszym niż 150 mm. 

IMG_3869

Kolarskie wyścigi eliminacyjna na stałe zagościły w Lublinie. W tym roku, będzie to już trzecia odsłona tej niezwykle widowiskowej rywalizacji.  Trasa wyścigu w porównaniu do 2013 roku zostanie nieco zmieniona (m.in. brak przejazdu przez kamienicę, ale dodatkowe przeszkody na trasie). Zmianie ulega również data imprezy – ostatecznie odbędzie się 13. września (sobota). Jak zwykle pojawią się stoiska sponsorów i partnerów zawodów (m.in. BenQ, G-Form, Force). Dodając do tego opłatę startowa wynosząca zaledwie 20 zł, oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. aparaty BenQ ochraniacze G-Form, opony Kenda, kaski Naxa, ładowarki Varta, okulary Goggle) nie musimy chyba przekonywać, że warto pojawić się na tych zawodach. Na zawody można się zapisać poprzez stronę www.Eliminator-MTB.com lub bezpośrednio przed zawodami. Warto również dodać że dzień po sprintach odbędzie się wyścig cross-country w ramach VII. Lubelskiego Festiwalu Rowerowego – trudna i bardzo widowiskowa trasa przy hali „Globus” od lat gromadzi spora liczbę fanów XCO. Jeśli zatem chcecie spędzić rowerowo weekend 13-14 września zapraszamy do Lublina.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do startu w tych zawodach odsyłamy do naszej relacji z zeszłorocznej edycji w Dusznikach. Zabawa przednia.

Eliminator i Festiwal - plakat_maly

 

Menu