Finał sezonu EMTB Enduro 2014 w Przesiece

Wpis 41 z 351
Finał sezonu EMTB Enduro 2014 w Przesiece

W sobotę 18 października zakończyliśmy sezon 2014 zawodami EMTB Enduro w Przesiece. Tak się złożyło, że jednocześnie były to ostatnie zawody enduro w tym sezonie w Polsce. Nadszedł więc czas na kilka podsumowań.

W Przesiece tradycyjnie już udało nam się oesami zaskoczyć zawodników, nawet tych jeżdżących od lat po Karkonoszach. Według wielu była to najcięższa trasa po jakiejkolwiek jeździli. Jedno jest pewne – miała charakter alpejski. Wymagała od riderów zarówno świetnych umiejętności jak i niezwykłej wytrzymałości. Długie oesy po skrajnie trudnych technicznie (i śliskich) sekcjach stanowiły wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych. Dla porównania czas najszybszego na oesie 1 jest większy niż łączny czas zwycięzcy z Mieroszowa. Wysiłek nagradzały zawodnikom liczne niespodzianki w postaci przepraw przez rzekę, przejazdów pod mostem, które dodawały charakteru przygody całej imprezie. I wszystko to w pięknym jesiennym słońcu…

3

Z trasą zmierzyło się 58 uczestników, dostarczając niezapomnianych wrażeń licznym grupom kibiców stojącym na oesach. Wszystkim opadły szczęki jak zobaczyli rowerzystów śmigających po sekcjach, po których oni boją się chodzić (choć my, rowerzyści dobre wiemy, że czasem łatwiej zjechać niż zejść). Jak to powiedział pewien trzylatek na koniec oesu 2. – “To było ostre!”. Największe wrażenie robiły oczywiście przedstawicielki płci pięknej walczące na trasie. Wszystkie cztery z nich wyszły z tej walki zwycięsko i z uśmiechem wjechały na metę.

34

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a przede wszystkim zwycięzcom, oraz koledze z Ukrainy, który przejechał trasę na pełnym sztywniaku, w jeansach, bez ochraniaczy, w pożyczonym kasku, przeżył i w swojej kategorii był 25. Pełne wyniki…

21

Trasa w Przesiece, nawet na OS-ach, wymagała aby momentami nieść rower na plecach.

Mężczyźni Elita:
1. Marcin Motyka – BIKE ID LAPPIERE
2. Mirek Jarmuła – LITEVILLE
3. Marcin Chwalba – BIKE ID LAPPIERE

Mężczyźni Masters:
1. Radosław Surówka – WIRUJĄCE PEDAŁY
2. Rafał Vasco – GRAVITY POLAND TEAM !!!
3. Paweł Kędzior

Mężczyźni Juniorzy:
1. Aleksander Lipski – MAGAZYN ROWEROWY
2. Wojtek Erstling – ENDURO JAWOR
3. Bartosz Sasiela – KAMDŻORDZIA RACING TEAM

46

Kobiety Elita:
1. Magdalena Kołoch – LITEVILLE
2. Klaudyna Bielska – ROCK&ROAD RACING TEAM
3. Ewa Duszyńska

Teamy:
1. LITEVILLE
2. BIKE ID LAPPIERE
3. CIASNA STULEJA RACING

93

Podium elity w Przesiece

Mówiąc krótko – edycja EMTB Enduro w Przesiece była znakomitym ukoronowaniem sezonu, który uważamy za przełomowy. Grupa zawodników, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne edycje była coraz większa. Na zawodach na Ślęży i w Mieroszowie zamknęliśmy limit startujących.

10-2

Start na rynku w Mieroszowie

Po raz kolejny zdefiniowaliśmy jak wyglądają prawdziwe zawody enduro. Trasy każdej z trzech edycji miały zupełnie inny charakter, ale łączyło je jedno – samo ich przejechanie pozwalało poczuć się zwycięzcą.

W tym roku pokazaliśmy dwie nowe lokalizacje oraz wróciliśmy po raz kolejny do kultowego Mieroszowa. I wszędzie potrafiliśmy zaskoczyć. Na Ślęży pokazaliśmy cztery ciekawe i zróżnicowane oesy, w Mieroszowie zmieniliśmy po raz kolejny definicję stromego i dodatkowo urozmaiciliśmy trasę, a Przesieka… Trasa Przesieki to spełnienie marzeń – te oesy chodziły nam po głowach od lat, ale dopiero teraz zarówno my jak i nasi uczestnicy byli gotowi, aby się z nimi zmierzyć. Szkoda tylko że w połowie października dzień jest już tak krótki – bo nie udało nam się jeszcze pokazać wszystkiego. No ale od czego jest sezon 2015!

121

Także szykujcie maszyny, bo my już się przygotowujemy do następnego roku! W przyszłym sezonie przygotujemy dla Was sporo nowinek, które sprawią, że EMTB Enduro będzie jedną wielką przygodą zarówno dla uczestników jak i kibiców.

A na zachętę wyniki tegorocznej klasyfikacji generalnej (pełne wyniki do pobrania – Indywidualna oraz Teamowa]:

132

Mężczyźni Elita:
1. Mariusz Bryja – KROSS RACING TEAM
2. Marcin Motyka – BIKE ID LAPPIERE
3. Krystian Białka – 2B ENDURO TEAM

Mężczyźni Juniorzy:
1. Aleksander Lipski – MAGAZYN ROWEROWY
2. Bartosz Sasiela – KAMDŻORDZIA RACING TEAM
3. Oskar Doroszuk – DNS TEAM

Mężczyźni Masters:
1. Roman Kwaśny – 2B ENDURO TEAM
2. Tomasz Gołąbek – TRZYMETRYPUCHU.PL SADY TEAM
3. Tomasz Filinger – SPARTA ZIĘBICE

Kobiety Elita:
1. Beata Bembenek – YETI FANS
2. Agata Chamot – LITEVILLE
3. Klaudyna Bielska – ROCK&ROAD RACING TEAM

Juniorki:
1. Anna Stawicka – GRANICEBEZGRANIC.PL

Kobiety Masters:
1. Hanna Polcyn

Teamy:
1. 2B ENDURO TEAM
2. LITEVILLE
3. BIKE ID LAPPIERE

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Jednak już teraz możecie obejrzeć galerię z edycji w Przesiece na stronie Southbike.pl

Menu