Magura prezentuje nową serię amortyzatorów.

Wpis 248 z 351
Magura prezentuje nową serię amortyzatorów.

Magura wprowadza na rynek nową serię amortyzatorów nazwaną TS (skrót od Team Suspension). Nowe widelce oferują od 80 do 150mm skoku i występują aż w trzech wersjach w zależności od wielkości koła: 26″, 650B oraz 29″ (segment 650b rozwija się jak widać dość prężnie, na 2013 rok będzie też dostępny RS Revalation w tym rozmiarze, a Fox także przygotowuje się już do wejścia w tą niszę). Tak jak wszystkie widelce Magury także linia TS posiada podwójną koronę zwaną przez producenta DAD (Double Arch Design), w amortyzatorach znajdziemy także sztywną oś 15mm z nowym szybkim systemem montażu.

Cała seria TS została zaprojektowana bazując na ambitnej idei SLE która jest skrótem od Sztywniej, Lżej, Łatwiej. Ma to według Magury dawać optymalną sztywność przy minimalnej wadze oraz ograniczać wszelkie czynności serwisowe do minimum. Producent chwali się że nowe amortyzatory mają być jeszcze bardziej czułe dzięki doskonałemu dograniu wszystkich elementów widelca takich jak ślizgi, uszczelki, pokrycie goleni oraz przez użycie odpowiedniego smaru. Linia TS ma być też wyjątkowo odporna na nurkowanie widelca na stromych zjazdach.

Amortyzatory będą dostępne w wersji ze stałym skokiem oraz z systemem regulacji LiftSelect 150-120mm. Wersja 29 cali będzie występowała z maksymalnym skokiem 120mm. Masa od 1299 do 1945g. Dostępne kolory to biały i czarny. Widelce pojawią się w sprzedaży w Maju/Czerwcu tego roku.

 

,

Menu