Melafirowe enduro po raz piąty – relacja.

Wpis 8 z 351

_54A8618

Zawody EMTB Enduro Mieroszów 2016 za nami, więc czas na relację z kultowego już objeżdżania melafirowych ścian. Opisy oczami zawodników możecie przeczytać tutaj Motherbiker lub tu mamba on bike, a my podzielimy się kilkoma obserwacjami z punktu widzenia organizatorów.

_54A7640

Pogoda pięknie dopisała – lekka mżawka orzeźwiła jedynie kilku zawodników na objeździe trasy. W dzień zawodów świeciło piękne słońce, co cieszyło kibiców. Natomiast padające kilka dni wcześniej ulewne deszcze dodały dreszczyku emocji w postaci mokrej melafirowo-ziemnej nawierzchni. Niektórzy nas oskarżali, że to nie deszcze tylko my (celowo) polewaliśmy nawierzchnię – na zasadzie, że trasa trudniejsza niż w zeszłym roku nie była, więc zadbaliśmy o trudniejsze warunki. Zamieszczam więc tu sprostowanie – Ekipa EMTB nie kontroluje pogody. A szkoda – przydałoby się to nie raz.

_54A7371

Na starcie pierwszego oesu stanęło ponad 100 zawodników, z których na metę dojechało 89. Przygód na trasie było mnóstwo. Mało kto zjechał trójkę (Stożek) bez gleby czy podpórki. Na szczęście większych obrażeń nie było – obicia, obtarcia, lekkie rozcięcia, czy wybita jedynka. Niektórzy byli tak zaaferowani zawodami, że zostawiali na startach plecaki, czy zapominali zakładać ochraniacze.

_54A7841

Zdania co do trudności trasy były wśród zawodników podzielone – niektórym było już za trudno, inni się już do tego poziomu na zawodach EMTB widać przyzwyczaili. Grunt, że wszyscy traktowali zawody w Mieroszowie jako wyzwanie i dobrze się przy tym bawili, więc nasz cel został osiągnięty.

_54A8673

W tym roku na prologu miejskim, czyli oesie pierwszym, zawodnicy ścigali się o dodatkową nagrodę. Najszybsi na nim, czyli Marcin Motyka i Iwona Czyszczoń, zdobyli puchar burmistrza Mieroszowa.

_54A9447

Na podium po wszystkich oesach stanęli:

Mężczyźni Elita:
1. Robert Piekara – Kross Rowerowe Podhale Skład
2. Michał Martyka – Antidotebikes/Goodbike.com.pl
3. Marcin Motyka – Romet

Mężczyźni Masters:
1. Roman Kwaśny – 2B ENDURO TEAM
2. Piotr Dobrzański – 2B ENDURO TEAM
3. Michał Siuta – 2B ENDURO TEAM

Mężczyźni Junior:
1. Stanisław Rusnak – Kross Rowerowe Podhale Skład
2. Mateusz Baliński – Kellys Team
3. Jakub Ratajczak – Born 2 bike

Kobiety Elita:
1. Iwona Czyszczoń – Eskimoo Racing
2. Marta Smolarska – 2B ENDURO TEAM
3. Joanna Światłoń – Eskimoo Racing

Kobiety Masters:
1. Joanna Sobieralska – KNURŚWINY

Kobiety Junior:
1. Paulina Orłowska – F2K team

Teamy
1. 2B ENDURO TEAM
2. Eskimoo Racing
3. F2K team

Pełne wyniki można pobrać tutaj. W tym roku wyjątkowo ciekawie prezentowała się klasyfikacja OPEN Mężczyzn. Elita była tylko na pierwszym miejscu, na drugie wskoczył junior, a na trzecie masters:

Mężczyźni OPEN:
1. Robert Piekara – Kross Rowerowe Podhale Skład
2. Stanisław Rusnak – Kross Rowerowe Podhale Skład
3. Roman Kwaśny – 2B ENDURO TEAM

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy – co roku pokazujecie wszystkim, że można szybciej. Szczególny szacun dla Marcina Motyki, który na oesie szóstym zaliczył glebę, a mimo to ukończył wyścig i był trzeci w swojej kategorii. Jak się okazało po wizycie w szpitalu, nie tylko z niezłym rozcięciem, ale też z lekkim złamaniem. Grunt to motywacja.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za start – daliście z siebie wszystko. Zapraszamy też na kolejną edycję EMTB Enduro do Szklarskiej Poręby – będzie wszystko to co lubicie, czyli totalny hardcore.

Na deser relacja filmowa i jeszcze kilka fotek:

_54A8826_54A8450 _54A8216 _54A7744

1 komentarz

Trust Site20 grudnia 2016 at 09:03Powtórz

mam stare miniony dh 2,5 swoje waza, ale wielkiej roznicy w porownaniu z nowymi oponami w podobnym rozmiarze nie ma. Idzie pomykac na nich koncertowo w hardtailu w trudniejszych warunkach robia robote bardzo. Swego czasu byly juz banalem i kupilem w dobrej cenie 100 za jedna. Nie rozumiem jaka, to kosmiczna technologia jest zastosowana w nowych oponach ze ich cena siega nieraz zawrotnych pulapow. W temacie opon raz juz sie zdziwilem jak cos tu napisalem :) opony ktore mi ogarniaja tu uznano za totalne szmaty ;) nie wiem na czym jezdza milosnicy enduro, chyba na samych profesjonalnych rancigowych laczkach ;)

Menu