mozartt Forte nowość!

Wpis 152 z 351
mozartt Forte nowość!

Historia powstania napinacza Forte sięga dwóch lat wstecz. Wtedy to postanowiliśmy stworzyć napinacz współpracujący z napędami o dwóch przełożeniach z przodu. Pierwsze prototypy nie były szczytem możliwości technologicznych, jednak miały one za zadanie potwierdzić nasze założenia dotyczące funkcjonalności.

Po wielu konsultacjach z zawodnikami enduro, w tym słynnym Andrea Bruno, który był bezpośrednio zaangażowany w projekt, przedstawiamy Wam finalną wersję napinacza. Na szczególną uwagę zasługuje kółeczko, które wykonane zostało w technologii ‘pure silence’. Cały szkielet kółeczka wykonany jest ze sztywnego i odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Sztywne kołnierze zapewniają, że łańcuch zawsze pozostaje we właściwym miejscu, a to z kolei zdecydowanie poprawia szybkość i precyzję zmiany przełożeń. Za trakcję łańcucha na kółeczku odpowiada guma, która nie tylko absorbuje jego wstrząsy, ale również niweluje powstały przez to hałas. Kółeczko obraca się na dwóch uszczelnionych łożyskach maszynowych. Płyta tylna wykonana jest na obrabiarkach CNC, z jednego kawałka aluminium. Wszystko to składa się na lekki i trwały produkt.

W sezonie 2013 napinaczy Forte będą używać m.in.:

Darren Berrecloth (Kanada) – Minęło dobrych kilka lat od kiedy Kanadyjczyk Darren Berrecloth zrobił trochę zamieszania w światowej scenie rowerowej, uskuteczniając dirtowe tricki w nieeksplorowanych dotąd miejscach. ‚The Claw’ ma już ponad 30 lat na karku, lecz nadal kręci najlepsze triki i jest uważany za jednego z najlepszych freeriderów wszechczasów. Darren jest ciągle zaangażowany w rozwój naszych produktów i technologii. W tym roku, po zakończeniu zdjęć do filmu Where the Trail Ends, Berclaw ma o wiele więcej czasu który ma zamiar spędzić na rowerze Enduro.

Darren_Berrecloth

Hynek Hájek (Czechy) – ten czeski 33 letni rider, jest dobrze znany poza granicami swojego rodzimego kraju – Czech. Hynek w sezonie 2013 będzie regularnie startował w zawodach DH oraz Enduro. Jego spore doświadczenie w kolarstwie, oraz intensywność treningów sprawia, iż nasze komponenty dostają porządny wycisk.

DCIM301DRIFT

Napinaczy Forte, będą również używać: Nina Fahrner (Austria), Karin Pasterer (Austria), Matej Stapic (Słowenia), Romain Olmos (Francja), Flo Arthus (Francja), Tereza Votavová (Czechy).

Cena: 129zł

Waga:
– BB : 59g
– ISCG: 65g
– ISCG 05: 71g

Dane techniczne:
– zakres pracy: 32- 38z.
– grubość płyty tylnej: 5,5mm

Więcej informacji:
www.mozartt.com

Produkty mozartt.com dostępne są w sklepach:
www.rowerowy.com
www.4freeride.pl
www.ebajk.pl

1 komentarz

Michał22 października 2013 at 10:07Powtórz

Produkt bardzo fajny ale ma swoje minusy. Przede wszystkim łożyska, które niestety są bardzo słabej jakości i po kilku jazdach w błocie i po mokrym najzwyczajniej zatarły się, po dokupieniu dwóch łożysk (18zł za sztukę japońska produkcja, dobre uszczelnienie) problem więcej się już nie pojawiał. Druga sprawa to nakrętka, która trzyma śrubę na której obraca się rolka, jest to zwykła nakrętka bez gumki uniemożliwiającej rozkręcenie się zestawu (osobiście zgubiłem jedną rolkę). Po delikatnych modyfikacjach, zakup nowych łożysk i nakrętki napinacz działa jak “malina”. Moim zdaniem chłopaki powinni umieścić łożyska w środku rolki co dodatkowo zapobiegłoby przed zabrudzeniem i wydłużyło żywotność produktu.

Menu