Rowerowe otwarcie sezonu na Ślęży 28-29 marca

Wpis 29 z 351
Rowerowe otwarcie sezonu na Ślęży 28-29 marca

Drugi rok z rzędu Piotr Szwedowski oraz EMTB.pl zapraszają na rozpoczęcie sezonu w Masywie Ślęży. 28-29 marca w Sulistrowiczkach u podnóża Raduni i Ślęży po raz kolejny spotkają się rowerzyści niemal wszystkich dyscyplin kolarstwa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ci szukający największych emocji będą mogli spróbować swoich sił w  zawodach EMTB Enduro, ścigając się na czterech ekstremalnych odcinkach specjalnych. Dla tych mniej spragnionych adrenaliny organizatorzy przygotowali moc innych atrakcji: możliwość testowania rowerów firm Kellys, Canyon, Yeti oraz Kross, zawody dla dzieci, przejażdżki z Piotrem Szwedowskim, nocne jazdy z MacTroniciem. Oprócz rowerowych przyjemności każdy z przybyłych będzie mógł spróbować regionalnych przysmaków z restauracji Zielone Wzgórze.

Zapraszamy serdecznie nie tylko zapalonych rowerzystów ale także kibiców, chcących poczuć świetną atmosferę rowerowej przygody.

Plan imprezy

Sobota:

– Demo Day

– Zawody dla dzieci

– przejażdżki ze Szwedem

– objazd trasy Enduro

– nocna rajd w SuliWoods

Niedziela:

– EMTB Enduro

– Demo Day

– trening szosowy z Huzar Bike Academy

Dołącz do wydarzenia na FaceBooku

1. ZAWODY EMTB ENDURO 

Masyw Ślęży jest stosunkowo niewielki, a jego maksymalna wysokość to raptem 718 m n.p.m, jednak jego położenie pośród zupełnie płaskich pól i równin czyni go zupełnie wyjątkowym. Trudność i długość tras potrafi tutaj naprawdę przyjemnie zaskoczyć, o czym już mieliście szansę przekonać się w zeszłym sezonie. Techniczne ścianki i długie sekcje najeżone kamieniami oraz single pełne flow znowu na Was czekają. Ślęża jest idealnym miejscem na rozpoczęcie rowerowego sezonu, bo śnieg topi się tu dużo szybciej i wcześniej niż w Sudetach.

Więcej info o edycji na Ślęży znajdziecie na naszej stronie zawodów.

2. DEMO DAY – przez cały czas trwania imprezy do Waszej dyspozycji będzie kilkadziesiąt rowerów testowych. Oprócz maszyn do grawitacyjnych odmian kolarstwa będą do dyspozycji rowery dziecięce oraz szosowe.

Kellys

Canyon

Yeti

Rose

Sklep im-motion z rowerami Kross

Sklep BIKE ID z rowerami Lapierre

3. Zawody dla dzieci odbędą się na terenie bazy zawodów w Sulistrowiczkach. Długość trasy zależna będzie od kategorii wiekowej. Trasy dla dzieci będą bezpieczne i łatwe.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie sprawnego roweru, kasku oraz zgody opiekuna.

8

4. Przejażdżki z Piotrem Szwedowskim

Ci, którzy w zawodach nie upatrują przyjemności ale mają zwiększone zapotrzebowanie na adrenalinę, mogą przejechać się razem ze Szwedem po jego ścieżkach na Raduni. Przejażdżki planowane są na sobotę

14

5. Atrakcje dla rowerzystów Szosowych 

– otwarty trening z Bartoszem Huzarskim w ramach Huzar Bike Academy

– trening mierzony – podjazd na przełęcz Tąpadła Uphill Challenge z Magazynem SZOSA

Dojazd na imprezę 

10379910_10153181409033829_6520507254562440779_o

2 komentarze

jonny15 marca 2015 at 19:55Powtórz

wszytsko fajnie, tylko juz nie ma miejsc …
jest szansa na zwiekszenie limitow ?

amun26 marca 2015 at 21:41Powtórz

Fajnie ze trafiłem na pierwsze zdjęcie, nawet go nie miałem

Menu