Runtastic Sit-Ups & Push-Ups

Wpis 123 z 351
<!--:pl-->Runtastic Sit-Ups & Push-Ups<!--:-->

Dzisiejszy wpis będzie bardzo nietypowy, ale być może zapoczątkuje całą serię podobnych artykułów. Chciałbym polecić Wam ciekawe aplikacje na smartphony! Jakby to było za mało aby uznać to za enduro herezję, to appki te służą do treningu!

Na rowerze jeżdżę prawie codziennie, ale jest to praktycznie jedyny sport jaki uprawiam. Przez to zawsze miałem bardzo silne nogi, ale niestety słabe mięśnie grzbietu, brzucha i rąk. Wielokrotnie próbowałem zabrać się za systematyczne robienie prostych ćwiczeń typu brzuszki, pompki itp. Jednak zazwyczaj bardzo szybko szlag trafiał moją systematyczność i wszystko kończyło się na 5 treningach.

Runtastic_Icon

W momencie kiedy po raz kolejny chciałem się zabrać za ćwiczenie zapomnianych partii mięśni postanowiłem spróbować pomóc sobie aplikacjami treningowymi dostępnymi na smartphony. Po krótkim researchu w internecie zainstalowałem na swoim iPhonie dwie darmowe appki, Runtastic Sit-Ups oraz Runtastic Push-Ups. Obie aplikacje wyglądają i działają prawie identycznie, tylko że jedna służy do robienia brzuszków a druga pompek. Dostępne są również wersje na urządzenia z Androidem.

Po uruchomieniu aplikacji jesteśmy proszeni o założenie swojego profilu Runtastic, podajemy nazwę użytkownika, płeć, wiek, masę ciała, stopień zaawansowania i klikamy OK. Chwilę później mamy już ułożony plan treningowy i możemy przystąpić do pierwszego treningu.

Runtastic

W trakcie treningu nasze ćwiczenia są automatycznie liczone i bezduszny kobiecy głos (niestety po angielsku) informuje nas ile jeszcze musimy zrobić powtórzeń oraz kiedy możemy sobie zrobić krótką przerwę. Jedną z bardziej oczywistych funkcji jest przypomnienie o treningu, który mamy zaplanowany na dany dzień. Trzeba przyznać, że takie przypomnienie na telefonie, który mamy zawsze przy sobie jest bardzo skuteczne. Oczywiście w tego typu aplikacji nie mogło zabraknąć odznak do zdobycia, np. za zrobienie 1000 brzuszków lub ukończenie danego poziomu ćwiczeń. Pewnie jestem dziecinny, ale dla mnie to jest dodatkowa motywacja – zawsze lubiłem przechodzić gry zdobywając wszystkie achievementy ;)

Jeśli chodzi o serwowane przez Runtastic plany treningowe to w moim przypadku są idealnie dopasowane. Gwarantują ciągły progres, jednocześnie bez obawy nadmiernych zakwasów. Jak zaczynałem swoje treningi z Runtastic to granicą moich możliwości było 10 brzuszków w jednej serii. Teraz spokojnie wyciągam 48, co jest moim życiowym rekordem, który nieustanie przesuwam do psychologicznej granicy stu. Zdecydowanie pozytywnie.

Możemy również ćwiczyć z iPadem

Możemy również ćwiczyć z iPadem

Najlepsze w tym jest to, że dzięki wzmocnieniu brzucha, grzbietu i rąk czuję, że znacznie lepiej mi się jeździ na rowerze, szczególnie w mocnym terenie. Dużo łatwiej jest zapanować nad rowerem, a jak już coś nie pójdzie, to gleby mniej bolą ;) Co tu dużo mówić, zdecydowanie polecam apki Runtastica.

Mała uwaga na koniec, darmowa wersje są ograniczone do tylko pierwsze poziomu “wtajemniczenia”. Upgrade do pełnej wersji kosztuje w App Store 1,99€

Menu