Rowerowe Otwarcie Sezonu – Masyw Ślęży 2014

Wpis 76 z 351
Rowerowe Otwarcie Sezonu – Masyw Ślęży 2014

Rowerowe Otwarcie Sezonu – Masyw Ślęży 2014

Piotr Szwedowski razem z firmą Kellys Bike oraz EMTB.pl zapraszają na rozpoczęcie sezonu w Masywie Ślęży. 12 kwietnia w Sulistrowiczkach u podnóża Raduni i Ślęży spotkają się rowerzyści niemal wszystkich dyscyplin kolarstwa. Każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie. Ci szukający największych emocji będą mogli spróbować swoich sił w  zawodach EMTB Enduro, ścigając się na czterech ekstremalnych odcinkach specjalnych. Dla tych mniej spragnionych adrenaliny organizatorzy przygotowali moc innych atrakcji: możliwość testowania ponad 20 rowerów firmy Kellys, profesjonalny trening szosowy z grupą wrocławskich Triathlonistów, przejażdżkę Cross Country, zawody dla dzieci, wyjazd na FreeRide’ową trasę z Piotrem Szwedowskim. Oprócz rowerowych przyjemności każdy z przybyłych będzie mógł spróbować regionalnych przysmaków, a po zakończonej zabawie usiąść przy ognisku.

Zapraszamy serdecznie nie tylko zapalonych rowerzystów ale także kibiców, chcących poczuć świetną atmosferę rowerowej przygody.

ROS-MS2014a

 

1. DemoDay Kellys. Od godziny 9:00 rano do dyspozycji będzie ponad 20 rowerów firmy Kellys, które bez przeszkód będzie można testować na specjalnie przygotowanej trasie MTB oraz na szosach wokół Sulistrowiczek.   Regulamin testów rowerów Kellys

Do dyspozycji testujących będą następujące modele rowerów Kellys:

LISTA ŚLĘŻA

Aby móc przetestować rower należy zapisać się w poniższym formularzu:

 

2. EMTB Enduro więcej info

3. Zawody dla dzieci odbędą się na terenie bazy zawodów w Sulistrowiczkach. Dzieci będą ścigać się po wyznaczonej trasie w następujących kategoriach wiekowych:

do 3 lat

4 do 6 lat

7 do 9 lat

10 do 13 lat

13 do 15 lat

Ze względów bezpieczeństwa trasa dla dzieci będzie wyznaczona w bazie zawodów. Długość trasy zależna będzie od kategorii wiekowej. Trasy dla dzieci będą bezpieczne i łatwe.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego roweru, kasku oraz zgody opiekuna. Dla wszystkich startujących przewidziane są dyplomy i upominki od sponsora. Dla najlepszych zawodników medale.

10:00 – 10:25 Zapisy w bazie zawodów

10:30 start zawodów dla dzieci

12:00 zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców

4. Spragnionych większej dawki adrenaliny ale nie koniecznie podczas zawodów Enduro, Szwed zabierze na przejazd po jego ścieżkach na Raduni. Ilość uczestników jest ograniczona 10-12 osób, a zapisy startują już od 10 rano w bazie zawodów. Uwaga. Ścieżki na Raduni nie należą do najłatwiejszych. Zbiórka w bazie zawodów o godzinie 12:30, wyjazd ze Szwedem o 12:45. Planowany powrót na godzinę 14:00.

5. Szosa z Grupą Triathlonową RAT Zawodnicy RAT-u pokażą każdemu jak wejść na koło. Co to jest wachlarz i jak szybko można jeździć w grupie. Zabawę na rowerach szosowych zaczynamy o godzinie 12:30 w bazie zawodów. Rozpoczynamy spokojną przejażdżką trasą Mistrzostw Polski, a następnie po godzinie jazdy podkręcamy tempo i rozpoczynamy prawdziwy trening. Zakończenie treningu przewidziane jest na godzinę 15:00. Zaraz po zakończeniu treningu uczestnicy będą mieli szanse na nagrody niespodzianki.

6. Jedną z ostatnich atrakcji przed powrotem zawodników Enduro będzie przejażdżka XC z Piotrem Szwedowskim. Godzinna przejażdżka ze Szwedem rozpocznie się o 15:30.  Ilość uczestników XC jest ograniczona, zapisy startują już od 10 rano w bazie zawodów. Uczestnicy będą mogli poznać ciekawie poprowadzoną trasę po mało popularnych traktach południowej części Raduni.

OBSŁUGA CATERINGOWA

Na terenie bazy zawodów przez cały czas trwania imprezy będzie można korzystać z cateringu zorganizowanego przez Restaurację Zielone Wzgórze. Oprócz lokalnych specjałów serwowanych na co dzień, Zielone Wzgórze będzie oferowało smaczne dania za niewielkie pieniądze.

Od godziny 16:30 po zakończeniu wszystkich serii zawodów i przejazdów serdecznie zapraszamy na wspólne ognisko zorganizowane dla zawodników i gości imprezy. Zachęcamy do zabrania ze sobą kiełbasek i dobrego humoru!

 

palat v3

 

Dojazd

 

 

Menu