Trasa zawodów EMTB Enduro Mieroszów 19 lipca 2014

Wpis 58 z 351

Prezentujemy trasę sobotnich zawodów w Mieroszowie.

Zawodników ścigających się w poprzednich latach po Mieroszowskich OS-ach na pewno nie zaskoczy zjazd z Włostowej, Garbatki czy ścianka za zamkiem Radosno.  Nowością są dwa OS-y ze Stożka. Jeden z nich może okazać się najtrudniejszym zjazdem w historii polskiego Enduro.

Mapa Mieroszów 2014 kopia RGB

Zawody zaczynamy na rynku w Mieroszowie gdzie po obowiązkowej odprawie odbijamy się na tzw “tyczce zero” – potwierdzając swoją obecność.

PROLOG: dobra rozgrzewka przed prawdziwym Enduro. Start na Parkowej Górze następnie przejazd przez Single Track Bike Areny, zaraz po krótkim lecz stromym podjeździe na singlu zjeżdżamy do miasta, przejeżdżamy przez budynek Urzędu Gminy,  zjeżdżając po schodach na Mieroszowski rynek. Stamtąd jeszcze kawałek asfaltem i przejeżdżając przez bramę kamienicy wypadamy na schody prowadzące w kierunku potoku, tam to już tylko prosta do mety.

Od OS-u 2 zacznie się prawdziwe górskie Enduro.  Następnie trasa prowadzi na szczyt Stożka Wielkiego, który zdefiniuje pojęcie trudnej trasy. Będzie to pierwszy prawdziwy sprawdzian umiejętności i wytrzymałości sprzętu. Spodziewajcie się kilku dropów, ciasnych agrafek, stromych ścianek i pięknych widoków ze szczytu. Po Stożku Wielkim przyjdzie czas na odcinek z Małego – zupełnie nowy charakter Mieroszowskich tras, łagodniejszy pozwalający złapać flow na leśnych singlach.   Po przejedzie przez Sokołowsko czeka na Was klasyk z zeszłego roku Zamek Radosno,  Włostowa i Garbatka. Te trzy OS-y są wzorem stromych i technicznych zjazdów. Dodatkowo można porównać na nich swoje osiągnięcia z lat poprzednich.

Trasę zaczynamy oznaczać w czwartek więc od piątkowego popołudnia można śmiało trenować. Odcinek specjalny nr 1 – Prolog będzie oznaczony w piątek ale pełny jego przejazd będzie możliwy tylko w sobotę podczas startu. Jest to spowodowane przejazdem przez budynek Urzędu Gminy oraz drogi publiczne, które zostaną udostępnione i zamknięte dla ruchu samochodów tylko na czas wyścigu. Przypominamy że Mieroszowska edycja EMTB Enduro jest częścią Polish Enduro Series.

LINKI DO ŚLADÓW GPS

GPX     KML

MAPA W WERSJI DO DRUKU

, , , ,

5 komentarzy

japek16 lipca 2014 at 10:59Powtórz

No brawo za odwagę z OS3 – tam jest konkretnie :)

moosia16 lipca 2014 at 11:57Powtórz

:) Widzę się będzie sporo miejsc do utrwalania Waszych gleb! Oby oczywiście gleb było jak najmniej!

malyduzymarek16 lipca 2014 at 18:17Powtórz

Już żałuję ze mnie nie będzie :( , w przyszłym roku już nie odpuszczę.

Aden26 marca 2015 at 18:01Powtórz

Nice shot looking down on Porlock Weir and Hurlestone Point, did you have a Styles ice cream from the van, and you shulod have called in for a coffee on the way through Porlock, hope you enjoyed my private bike playground, got my own TT course with variations over the moor, all the best and call in next time

Shadlee17 grudnia 2015 at 16:55Powtórz

Dziwi mnie, że władza odgradza się od swocih wyborcf3w, zamiast w tłumie z nimi rozmawiać! Myślałem,że tylko za tzw. KOMUNY to robili! Ci panowie w czerni > brrrrrrrrrrrrrrr.>>>>to zwiastuni przybywającego szatana na miotle i szybkiego remontu ledwo otwartej tej MARYNY??

Menu